Niedziela, 4 października 2015. Imieniny Edwina, Rosławy, Rozalii

Ponikiew Mała: To już drugi śmiertelny wypadek na terenie gminy (komunikat i apel policji)

2012-11-07 10:39:07 (ost. akt: 2012-11-08 07:35:50)

Autor: KMP Ostrołęka

Podziel się:

Wczoraj (6 listopada) tuż przed godz. 17 na drodze krajowej k 60 w miejscowości Ponikiew Mała, gm. Goworowo, zginął kierowca hondy. Policja apeluje o rozsądek na drogach.

Według wstępnych ustaleń kierujący hondą, mieszkaniec powiatu ostrowskiego, z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu, a później wjechał do rowu. Tam samochód uderzył w betonowy przepust wodny. Mężczyzna zginął na miejscu. Droga krajowa była zablokowana w obu kierunkach przez kilka godzin. Kierowcy jeździli objazdami prowadzącymi przez Wąsewo i Goworowo.

– Niestety, to już drugi wypadek śmiertelny w ostatnich dniach na terenie gm. Goworowo – informuje Sylwester Marczak. – Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę bez względu na to, jaką rolę pełnimy na drodze. Przy dużych prędkościach, chwila nieuwagi może zakończyć się tragicznie. Mało sprzyjające bezpiecznej jeździe, zmienne warunki atmosferyczne powodują, że powinniśmy zwrócić większą uwagę na dostosowanie naszej jazdy do tych warunków, a nie jedynie trzymać się maksymalnej granicy ograniczenia prędkości. Apelujemy szczególnie o uwagę na tych odcinkach dróg, gdzie brak jest oświetlenia. Szczególnie piesi oraz rowerzyści powinni posiadać przy sobie elementy odblaskowe, co znacznie zwiększy ich widoczności, a co za tym idzie, poprawi jednocześnie ich bezpieczeństwo.
(rob)

Komentarze 0 pokaż wszystkie komentarze w serwisie