Poniedziałek, 18 czerwca 2018. Imieniny Elżbiety, Marka, Pauli

Ostrołęka: Boisko przy ul. Witosa droższe od tych z Przasnysza i Łomży

2013-05-04 19:09:03 (ost. akt: 2013-05-04 19:11:51)

Autor zdjęcia: Mateusz Faderewski

Podziel się:

Słono kosztuje kluby piłkarskie z Ostrołęki wynajem stadionu przy ul. Witosa. Gdy płacą 220 zł* za mecz ligowy, ich koledzy po fachu z Łomży dają za tą samą usługę symboliczne 11 zł, a z Przasnysza ani złotówki.

W tym sezonie ostrołęckie kluby piłkarskie za wynajem stadionu przy ul. Witosa na mecz ligowy muszą dać 220 zł (110 zł za 1h) Miejskiemu Zarządowi Obiektów Sportowo Turystycznych i Infrastruktury Technicznej, który zarządza obiektem. – Rzeczywiście to spora pozycja w budżecie klubu – przyznaje Robert Bartkowski, prezes MKS Narew Ostrołęka. – Opłaty za boiska i korzystanie z hali to 40 tys. zł na sezon (całość wydatków klubu w ubiegłym sezonie to 187 tys. zł – red.). Choć trzeba przyznać, że nawierzchnia boiska przy ul. Witosa jest jedną z najlepszych w regionie.

Jak mówi Roman Szkopek, prezes Korony HiD Ostrołęka, pieniądze za rozgrywki drużyn na stadionie stanowią 30 proc. wszystkich kosztów klubu. – Pytamy co roku MZOSTiIT o możliwość obniżki cennika – wyjaśnia prezes. – Póki co tłumaczy się nam, że taka nie jest możliwa.

To może zaskakiwać, gdy spojrzy się na cennik boisk w sąsiednich miastach, choćby w Przasnyszu i Łomży. Przasnyski Ośrodek Sportu i Rekreacji nie każe płacić ani złotówki klubom ze swojego miasta za rozegranie meczów na stadionie, jego łomżyński odpowiednik ograniczył się do pobierania niecałych 11 zł za spotkanie bez oświetlenia, 54 zł z oświetleniem (klub dostarcza paliwo do agregatu, takich meczów rozgrywanych jest kilka w sezonie.

Jest też druga strona medalu. MKS Narew dostało w tym roku miejskiej dotacji 150 tys. zł, Korona HiD – 130 tys. zł. Sąsiedzi na takie wsparcie z miasta nie mogą liczyć – ŁKS 1926 Łomża otrzymał 110 tys. zł, MKS Przasnysz – łącznie z dwóch konkursów 87 tys. zł. – W rezultacie dostajemy dotację od miasta, którą z powrotem musimy wpłacić do miasta, a dokładnie do jednostki miejskiej jaką jest MZOSTiIT – podsumowuje Roman Szkopek. Pytania o to, czemu tak drogi jest cennik dla ostrołęckich klubów wysłaliśmy 4 kwietnia drogą mailową do MZOSTiIT. Mimo telefonicznych próśb, nie dostaliśmy na nie odpowiedzi.
*wszystkie kwoty brutto
rob

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB