Czwartek, 5 maja 2016. Imieniny Irydy, Tamary, Waldemara

Ostrołęka: Partia Kobiet wstawia się za radną

2013-05-16 07:10:37 (ost. akt: 2013-05-16 09:14:03)

Autor zdjęcia: Adam Wnęta

Podziel się:

Partia Kobiet 30 kwietnia wysłała dwa pisma: do Dariusza Maciaka, przewodniczącego rady miasta, i Janusza Kotowskiego, prezydenta Ostrołęki. Pyta w nich o pochówek dzieci nienarodzonych i zachowanie wobec radnej Anny Szczubełek.

Pisma, pod którymi podpisała się Iwona Piątek, przewodnicząca Partii Kobiet i członkini rady programowej Kongresu Kobiet, dotyczą dwóch spraw. Pierwsza to uchwała rady miasta z 28 lutego mówiąca o sposobu sprawienia pogrzebu dzieci martwo urodzonych przez miasto

Zdaniem Partii Kobiet podjęta ona została zbyt pochopnie. Iwona Piątek pyta m.in. o to, czemu na posiedzeniu rady miasta zabrakło Wojciecha Miazgi, dyrektora szpitala – to szpital do tej pory zajmował się pochówkiem dzieci nienarodzonych – czy miasto nie wkroczyło w kompetencje jego i rodziców oraz ile będzie kosztować pogrzeb. To, czego nie zrobił ratusz, zrobiła Partia Kobiet, która zapytała Wojciecha Miazgę o szpitalne procedury odnośnie pochówku dzieci. Jego odpowiedzi załączono do pism wysłanych do władz miasta.

– Nie byłam przeciwko wybudowaniu i powstaniu Pomnika Dzieci Utraconych – dodaje Anna Szczubełek. – Wstrzymałam się podczas głosowania od sposobu pochówku, ponieważ zabrakło ekspertyz i kalkulacji finansowych, nie było na komisji i sesji zaproszonego dyrektora szpitala lub osoby kompetentnej w tej sprawie.

Drugi problem poruszany przez Partię Kobiet to zachowanie wobec radnej. W piśmie mówi się o określaniu jej epitetami: niewiarygodna, bezrozumna, pozbawiona uczuć.

– Anna Szczubełek nie jest szykanowana i traktowana w niestosowny sposób na sesjach rady miasta czy komisjach – odpiera zarzuty Dariusz Maciak. – Wojciech Miazga mógł być obecny na sesji, ale nie było to obowiązkowe. Ile kosztuje pochówek jest powszechnie wiadome. Mam wrażenie, że niektóre osoby bądź struktury zajmują się czymkolwiek, aby uzasadnić swoje istnienie i działania.
Anna Szczubełek obiecała wrócić do tematu wspólnie z Partią Kobiet jak tylko otrzymają odpowiedzi od przewodniczącego.

Poniżej zamieszczamy pisma Partii Kobiet skierowane do władz Ostrołęki i odpowiedzi na pytania o pochówek dzieci martwo urodzonych udzielone przez dyrektora szpitala.
(rob)Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. też po stracie #1115209 | 31.11.*.* 16 cze 2013 17:11

    "Tej Kobiecie Szczubełek" chodzi o to, żeby wszystko było zgodnie z przepisami.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. kobieta po stracie #1086480 | 87.205.*.* 16 maj 2013 10:08

    Nie rzoumiem o co tej kobiecie Szczubełek chodzi. Miasto chce zabezpieczyć godne pochowanie dzieci, co w tym złego? Jeżeli ta kobieta tego nie przyzyła to moze tego nie rozumie. Wystarczy posiadać trochę empatii i nie robić problemu tam gdzie go nie ma.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz