Czwartek, 26 maja 2016. Imieniny Eweliny, Jana, Pawła

Kolarstwo: Zapraszamy na Kurpiowskie Piaski 2013

2013-06-06 08:00:40 (ost. akt: 2013-06-07 12:39:53)

Podziel się:

Już trzeci rok z rzędu odbędzie się na terenie gminy Rzekuń ogólnopolska impreza kolarska Kurpiowskie Piaski. Po wschodnich terenach leśnych gminy pojadą kolarze z całego kraju.

Wyścig odbędzie się 16 czerwca w Ołdakach, gm. Rzekuń, na terenie Zespołu Szkół. Start wyścigu nastąpi o godz. 11 dla dzieci ze szkoły podstawowej i o 12 dla dorosłych oraz gimnazjalistów i „dla tych, którym jeszcze się chce” (przejechać rowerem).

Ten ostatni wyścig to nowość dla osób niewprawionych, które chcą sprawdzić swoje umiejętności w trudnym leśnym terenie. Dystans, który muszą pokonać kolarscy debiutanci oraz gimnazjaliści to 13 km (dwa okrążenia).

Dla dorosłych zawodników na dystansie OPEN będzie do przejechania ok. 32 km, a dzieci ze Szkoły Podstawowej przejadą 7 km na niewymagającej leśnej trasie (dwa okrążenia p 3500m). Dodatkową atrakcją podczas tegorocznego wyścigu jest wyścig „o złoty dzwonek do roweru” dla przedszkolaków.

Udział w zawodach może wziąć każdy kto posiada sprawny rower. Zalecanym rowerem jest rower MTB (tzw. „góral”), ponieważ trasa wytyczona będzie po pagórkach i drogach leśnych. Każda startująca osoba musi w dniu zawodów podpisać w Biurze Zawodów stosowne oświadczenie o braku przeciwwskazań do udziału w wyścigu oraz wnieść opłatę startową zgodnie z zapisami w regulaminie.

Dzieci ze Szkoły Podstawowej oraz przedszkolacy nie wnoszą żadnej opłaty. Dla zgłoszonych drużyn (minimalnie 4 zawodników) zastosowano rabaty. Szczegółowo opisane zasady uczestnictwa zamieszczone są w regulaminie na stronie Klubu Kolarskiego 24h (tu także formularz zgłoszeń).

Oficjalny objazd trasy wyścigu odbędzie się 9 czerwca o godz. 15. Zbiórka przy Szkole Podstawowej w Ołdakach.

Dla najlepszych zawodników przewidziane są wartościowe nagrody rzeczowe oraz puchary i statuetki w wielu kategoriach wiekowych wśród kobiet i mężczyzn. Będą oni walczyć o Puchar Wójta Gminy Rzekuń, o Puchar Starosty Ostrołęckiego oraz o Puchar Prezydenta Ostrołęki. W wyścigu „o złoty dzwonek do roweru” wszystkie dzieci zostaną nagrodzone niespodziankami, które ufunduje Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct Ostrołęka. Najlepsi zawodnicy ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Ołdakach otrzymają puchar Dyrektora Szkoły za zdobycie mistrzostwa szkoły w kolarstwie MTB.

Zawody w Ołdakach zostaną przeprowadzone dzięki wsparciu realizacji zadania publicznego z Urzędu Gminy w Rzekuniu oraz Starostwa Powiatu ostrołęckiego. Pozostałe finansowanie wyścigu dzięki hojności sponsorów.

Wyścig odbywać się będzie równorzędnie z Piknikiem Rodzinnym „Wspólna sprawa – wspólna zabawa” organizowanym przez Zespół Szkół w Ołdakach.

Zabezpieczenie trasy oraz porządek podczas zawodów zapewni Ochotnicza Straż Pożarna w Zabielu oraz dziesiątki wolontariuszy, bez których trudno byłoby sprawnie przeprowadzić zawody a nawet jest to niemożliwe.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB