Niedziela, 20 stycznia 2019. Imieniny Fabioli, Miły, Sebastiana

Ostrołęka: Trwa konkurs dla młodych poetów

2013-07-02 15:22:15 (ost. akt: 2013-07-02 15:29:29)
Dionizy Maliszewski

Dionizy Maliszewski

Autor zdjęcia: Archiwum organizatora

Podziel się:

Jeszcze do 31 lipca można nadsyłać prace do XXI Ostrołęckiego Konkursu Literackiego im. Dionizego Maliszewskiego "…i chcę tej ziemi być wierny…". Ten ogólnopolski konkurs skierowany jest dla młodych twórców w wieku 16 – 35 lat.

Warunkiem udziału w konkursie jest nadesłanie w maszynopisie zestawu 3 wierszy (w czterech egzemplarzach na papierze w formacie A4) dotychczas niepublikowanych i nie nagradzanych w innych konkursach ogólnopolskich. Jeden autor może nadesłać tylko 1 zestaw wierszy. Tematyka wierszy jest dowolna, choć mile widziane będą wiersze dotyczące regionu ostrołęckiego. Konkurs ma na celu pobudzenie wrażliwości poetyckiej i aktywności twórczej w dziedzinie poezji oraz promocja talentów literackich wśród nieprofesjonalistów.

Prace konkursowe należy wysłać na adres: Miejska Biblioteka Publiczna ul. Głowackiego 42, 07-400 Ostrołęka z dopiskiem na kopercie „Konkurs Poetycki im. Dionizego Maliszewskiego”. Więcej informacji o konkursie znajdziecie na stronie www.mbpostroleka.pl. Uroczyste podsumowanie nastąpi 26 września 2013r. podczas Festiwalu Literackiego Kupiszewiada.

Organizatorzy: Miejska Biblioteka Publiczna im. W. Gomulickiego w Ostrołęce, Stowarzyszenie Przyjaciół Bibliotek i Książki w Ostrołęce, Towarzystwo Przyjaciół Ostrołęki.
aw

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB