Niedziela, 22 kwietnia 2018. Imieniny Łukasza, Kai, Nastazji

Ostrołęka: Joanna Brodowska i Fryderyka gościły w bibliotece

2013-12-06 08:00:00 (ost. akt: 2013-12-06 12:30:08)

Autor zdjęcia: Artur Garwarski

Podziel się:

W czwartek, 5 grudnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Ostrołęce odbył się gwiazdkowy „Wieczór w Arce”, którego gościem była Joanna Brodowska. Ostrołęczanka promowała swoją najnowszą książkę „Przygody Fryderyki czyli bajki terapeutyczne”.

– Dzisiejszy, gwiazdkowy wieczór w Arce, jest to ostatni wieczór kończący rok 2013, kolejne spotkanie w Arce odbędzie się 9 stycznia, będzie to wieczór noworoczny – mówiła Sabina Malinowska, zastępca dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ostrołęce. – Program dzisiejszego spotkania mamy bardzo bogaty, główną bohaterką, a właściwie bohaterkami naszego spotkania jest Joanna Brodowska i jej najnowsza książka Fryderyka.

Książeczka zawiera jedenaście opowiadań podzielonych na trzy podrozdziały: bajki terapeutyczne, bajki edukacyjne i bajki relaksacyjne. Pomysł na jej napisanie zrodził się cztery lata temu.

– Pomysł padł z ust mojego pierwszego wydawcy pani Iwony Choroszewskiej – Zyśk, to ona do mnie powiedziała „Pani Joanno, pani powinna napisać bajki terapeutyczne” – wspomina Joanna Brodowska – Bajki terapeutyczne mają za zadanie pomóc najmłodszym radzić sobie z dziecięcymi lękami.

To druga książka w dorobku ostrołęczanki, pierwsza „Malutki chłopaczek z niewielką dziewczynką” ukazała się w 2011 roku. Jak zdradziła nam Joanna Brodowska kolejne książka jest już w przygotowaniu. Rąbka tajemnicy, czyli tytułu i tego o czym książka będzie, ostrołęczanka nie uchyliła.

Promocji książki towarzyszyły występy w wykonaniu zespołu „Słodziaki” ze Szkoły Podstawowej w Białobieli pod kierownictwem Justyny Rzewnickiej. Tradycyjnie też gwiazdkowy wieczór w Arce połączony był z kiermaszem świątecznych wyrobów kurpiowskiej sztuki ludowej.

Na stoisku Kazimierza Bondaryka z Ostrołęki kupić można było m.in. ozdoby świąteczne na skorupkach jaj i na szyszkach, Czesława Gałązka z Kadzidła oferowała wyroby z bibuły i szydełkowe, Czesława Lewandowska z Ostrołęki – wyroby szydełkowe, hafty, wyroby ze wstążki, Teresa Niedźwiecka z Olszewo – Borek – wyroby pszczelarskie.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB