środa, 20 czerwca 2018. Imieniny Bogny, Rafaeli, Rafała

Ostrołęka: 300 wolontariuszy WOŚP na start

2013-12-14 11:41:07 (ost. akt: 2013-12-14 12:21:54)

Autor zdjęcia: Adam Wnęta

Podziel się:

300 osób z Ostrołęki, powiatu ostrołęckiego a także spoza jego granic zarejestrowało w piątek (13 grudnia) do ostrołęckiego sztabu wolontariatu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która 12 stycznia 2014 r. podczas wielkiego finału zagra już po raz 22.

Głównie młodych ludzi z Ostrołęki, Baranowa, Czerwina, Olszewa-Borek czy Lelisa rejestrowali członkowie sztabu. Wraz z Bożeną Piersą z KMP w Ostrołęce przedstawili wolontariuszom ich prawa i obowiązki, a także wprowadzali dane do bazy fundacji i wykonali zdjęcia do identyfikatorów. Poinformowani zostali też jak należy zachowywać się podczas kwestowania.

Dla części będzie to pierwszy udział w wielkoorkiestrowym wolontariacie. Dla niektórych już kolejny. - W tym roku wezmę udział już po raz drugi - mówi 18-letni Mariusz Ambo z Cierpiąt, gm. Baranowo. - Rok temu do wzięcia udziału namówiła nas nauczycielka, wystarczyło trochę naszej chęci i zgodziliśmy się. W tym zaś namówiła mnie dziewczyna. Pomaganie innym jest dobre i daje dużo satysfakcji.

Ludzie chcący nieść pomoc nie patrzą na trud ani mróz, towarzyszący im podczas całodniowej zbiórki. - To tylko jeden dzień w ciągu rok więc można się poświęcić - uśmiecha się 18-letnia Magdalena Komosa z Czarnotrzewia, gm. Baranowo. - Jeśli za rok będę miała możliwość zostać wolontariuszem, zapewne skorzystam z tej okazji.

Ostrołęka od wielu lat włącza się w zbiórkę WOŚP. Rok temu udało się zebrać ponad 61 tys. złotych.
aw

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB