środa, 20 czerwca 2018. Imieniny Bogny, Rafaeli, Rafała

Ostrołęka: Sprzęt podarowany przez WOŚP ratuje małych mieszkańców

2014-01-11 10:42:30 (ost. akt: 2014-01-10 15:48:10)
Iwona Ustaszewska zachęca do wsparcia akcji. Na zdjęciu widać inkubator noworodkowy podarowany szpitalowi przez WOŚP

Iwona Ustaszewska zachęca do wsparcia akcji. Na zdjęciu widać inkubator noworodkowy podarowany szpitalowi przez WOŚP

Autor zdjęcia: Martyna Pliszka

Podziel się:

Pieniądze zbierane w czasie kolejnych finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy trafiają także do ostrołęckiego szpitala w postaci sprzętu medycznego. W ubiegłym roku oddział oddział noworodków otrzymał aparat USG o wartości 99 500 zł oraz monitor pomiarów przezskórnych o wartości 47 600 zł.

Na oddziałowym korytarzu wywieszono tablicę pamiątkową informującą o tym, że znajduje się tu sprzęt zakupiony przez Fundację WOŚP, przeznaczony do ratowania życia dzieci. Na ścianie korytarza prowadzącego na oddział znalazły się także zdjęcia 5-letnich już ostrołęczan, którym życie uratował podarowany sprzęt.

Nasz Oddział Noworodkowy z Salą Intensywnej Terapii Noworodków od lat otrzymuje wsparcie od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Świadczą o tym m.in. czerwone serduszka naklejone m.in. na ultrasonograf, respirator, urządzenia Infant Flow – odpowiadające za wspomaganie oddechu, aparaty do bezinwazyjnego monitorowania noworodka, inkubatory noworodkowe w komplecie z lampami do fototerapii, sprzęt do badania słuchu, czy stolik obserwacyjno-grzewczy. Pracownicy przyznają, że przydałby się jeszcze jeden aparat do pomiaru mikropróbek z krwi.

– Poza tym oddział jest już dobrze wyposażony, we wszelkie niezbędne sprzęty. – mówi Iwona Ustaszewska, pielęgniarka oddziałowa o. noworodków, która przyznała, że wraz z pielęgniarką oddziału intensywnej terapii Teresą Tytko, bierze także czynny udział w akcjach organizowanych przez Jurka Owsiaka. - Od około dziesięciu lat występujemy w roli wolontariuszek na ulicach naszego miasta.
mp

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB