Czwartek, 17 stycznia 2019. Imieniny Antoniego, Henryki, Mariana

Baranowo: Wielkie granie przed orkiestrowym finałem

2014-01-11 15:01:25 (ost. akt: 2014-01-11 15:07:36)

Autor zdjęcia: Maria Kuzia

Podziel się:

Już po raz trzeci Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w Zespole Szkół Gminnych w Baranowie. W przedfinałowy piątek, 10 stycznia, odbyła się dla uczniów wewnętrzna impreza towarzysząca pod hasłem „ Na ratunek”.

Ponad czterystu uczniów obserwowało pokaz ratownictwa medycznego z udziałem profesjonalistów z ostrołęckiego „ Meditransu”, chętni mogli zaprezentować swoje umiejętności i wiedzę w niesieniu pierwszej pomocy przedmedycznej.

Rozstrzygnięto konkursy związane z tegorocznym finałem: najdłuższy, bo mierzący, bagatela, 106,6 metra „ łańcuch serc” wykonała klasa VI a, a najbardziej oryginalne i największe serce - klasa I a. Przygotowano również aukcję orkiestrowych gadżetów oraz licytowano przedmioty ofiarowane przez uczniów, nauczycieli, sponsorów i przyjaciół szkoły, które budziły spore emocje i zainteresowanie młodzieży.

Rekordową cenę 220 zł uzyskano za wspaniały tort z logo WOŚP ofiarowany przez Halinę Białczak, emerytowaną nauczycielkę tej szkoły. Za 201 zł sprzedano drugi tort w kształcie serca, ofiarowany przez lokalną firmę cukierniczą. Sporym zainteresowaniem cieszyły się inne „ pyszności”: ciasta i naleśniki. .

-To jedyna okazja, aby kupić koszulkę z limitowanej edycji czy oryginalny kalendarz lub kubek - powiedział Sebastian z II b, szczęśliwy nabywca jedynej koszulki wystawionej w piątek na licytację. Jego kolega z klasy, Patryk, kupił natomiast obraz z autografem „Diablo” Włodarczyka.

Obrazy namalowane przez uczniów szkoły cieszyły się powodzeniem wśród nauczycieli, dwa z nich wylicytowały panie: Ilona Grabowska i Lucyna Sadlak. Piątkowe preludium XXII Finału WOŚP w Zespole Szkół Gminnych w Baranowie zabrzmiało dzięki zaangażowaniu wielu osób, w tym Grażyny Toryfter, pomysłodawczyni imprezy, zorganizowanej już po raz trzeci.

- Po raz kolejny nie zawiedli sponsorzy i darczyńcy, impreza oprócz żywych emocji i rozrywki uczy empatii i pokazuje znaczenie wrażliwości na potrzeby innych ludzi – podkreśliła Grażyna Toryfter.

- W niedzielę wolontariusze będą kwestować na ulicach Baranowa, a w hali sportowej odbędą się mecze: siatkówki i piłki nożnej, licytacja oraz koncert zespołu „Czamplix”. Pieniądze, zebrane podczas tegorocznego finału WOŚP, zostaną przeznaczone na ratowanie życia dzieci i godną opiekę medyczną dla osób starszych.


Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. wkurzona #1295644 | 95.49.*.* 14 sty 2014 16:58

  Jeżeli zamieszczacie jakieś info to sprawdźcie źródło dobrze. Po pierwsze i po drugie i po trzecie TO II B GIMNAZJUM WYGRAŁA KONKURS NA NAJŁADNIEJSZE SERCE WYKONANE Z KOSZULEK Z NAPISEM WOŚP. Powinniście przeprosić klasę II B a IA nie przypisywać czegoś takiego bo on nie potrafią takich rzeczy robić *!*

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. gość69 #1295595 | 77.253.*.* 14 sty 2014 16:09

  Tak to prawda. II B wygrała I miejsce. I peace!

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. anonim0000001 #1295586 | 88.199.*.* 14 sty 2014 16:00

  To nie prawda !! II B zrobiła największe serce z czerwonych koszulek !

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)