Czwartek, 13 grudnia 2018. Imieniny Dalidy, Juliusza, Łucji

Ostrołęka: Debatowali o nauczaniu indywidualnym

2014-01-29 14:02:10 (ost. akt: 2014-01-29 14:03:16)

Autor zdjęcia: UM w Ostrołęce

Podziel się:

W murach ZKN odbyła się debata pn. „Indywidualne nauczanie w aspektach prawnym i praktycznym”, zorganizowana przez Miasto Ostrołęka, Zespół Kolegiów Nauczycielskich i Poradnię Psychologiczno – Pedagogiczną. Zaproszenie do udziału w dyskusji skierowano do dyrektorów szkół i placówek oświatowych, pedagogów i psychologów szkolnych, nauczycieli oraz rodziców uczniów.

Uczestników spotkania powitał prezydent Ostrołęki Janusz Kotowski, życząc owocnych obrad i merytorycznych dyskusji na temat, sięgający niekiedy najbardziej wrażliwych stron współpracy między uczniem, a nauczycielem. Wprowadzenia dokonali: dr Mirosław Rosak, Dyrektor Wydziału Oświaty Urzędu Miasta i Wioletta Nowicka-Masztalerz, Dyrektor Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej.

Spotkanie było okazją do wysłuchania głosów ekspertów od lat zajmujących problematyką indywidualnego nauczania. Dr Dorota Mielcarek (psycholog z wieloletnim doświadczeniem, autorka wielu publikacji, wykładowca Uniwersytetu Gdańskiego) tłumaczyła kiedy podjąć nauczanie indywidualne i w jakim trybie powinno się ono odbywać. Romuald Ponczek, wieloletni nauczyciel, przedstawił indywidualne nauczanie w aspekcie prawnym. Problemy zdrowotne uczniów w kontekście nauczania indywidualnego omówiły: Krystyna Psarska – Majkowska, lekarz pediatra Zespołu Orzekającego PP-P w Ostrołęce oraz Bożena Ćwikła, psychiatra dzieci i młodzieży.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB