Wtorek, 22 stycznia 2019. Imieniny Dominiki, Mateusza, Wincentego

Ostrołęka: Nie odśnieżają? Będą pouczenia i kary

2014-02-08 08:00:03 (ost. akt: 2014-02-07 21:40:21)

Autor zdjęcia: archiwum KO

Podziel się:

Jak co roku, zimową porą, powraca problem nieodśnieżonych chodników i wjazdów do bram przy budynkach jednorodzinnych. Kiedy i jakie kary grożą za zaniedbania?

Komendant Straży Miejskiej w Ostrołęce, Piotr Liżewski, przypomina, że ustalenia regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie miasta zawarte są w załączniku do uchwały Nr 385/XXXVI/2012 Rady Miasta Ostrołęki. Na mocy przepisów to właściciele nieruchomości zobowiązani są do uprzątnięcia błota, śniegu, lodu i innych zanieczyszczeń z chodników położonych wzdłuż nieruchomości (za taki chodnik uznaje się wydzieloną część drogi publicznej służącą dla ruchu pieszego położoną bezpośrednio przy granicy nieruchomości). Na części nieruchomości służącej do użytku publicznego należy uprzątać błoto, śnieg, lód oraz inne zanieczyszczenia z częstotliwością zapewniającą utrzymanie w czystości i porządku we wszystkie dni tygodnia. Ponadto śnieg i lód pochodzący z oczyszczania chodników należy gromadzić w pryzmy obok jezdni lub na skraju chodnika od strony jezdni, z zachowaniem możliwości odpływu wody do kanalizacji lub innych urządzeń odwadniających, a pozostałości pochodzące z oczyszczania przystanków komunikacyjnych, stref ograniczonego postoju, postojów taksówek należy gromadzić w pryzmy przy jezdni poza terenem przystanków i postojów w sposób nie utrudniający zatrzymywania pojazdów oraz wsiadania i wysiadania pasażerów.

Tej zimy odnotowano już dziesięć przypadków, w których nieodśnieżone chodniki wymagały zwrócenia szczególnej uwagi. Po interwencji strażników miejskich osoby odpowiedzialne za porządek przy budynkach natychmiast przystępowały do odśnieżania. - We wszystkich przypadkach zastosowano środki oddziaływania wychowawczego w postaci pouczenia. – poinformował Piotr Liżewski. - Wysokość mandatu za niewykonywanie w/w obowiązków wynosi 100 zł.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB