Czwartek, 17 stycznia 2019. Imieniny Antoniego, Henryki, Mariana

Myszyniec: Zrobią i sprzedadzą przez internet

2014-02-28 13:24:09 (ost. akt: 2014-02-28 13:29:30)
- Wszystkie warsztaty będą odbywały się w naszej bibliotece – mówią Barbara Gieryk (z lewej) i Martyna Ceberek

- Wszystkie warsztaty będą odbywały się w naszej bibliotece – mówią Barbara Gieryk (z lewej) i Martyna Ceberek

Autor zdjęcia: Adam Wnęta

Podziel się:

Dwie myszynieckie bibliotekarki - Celina Bazydło i Martyna Ceberek – wpadły na pomysł aktywizacji bezrobotnych kobiet, które skończyły 30 lat. – Nauczymy je robić kurpiowskie kwiaty z bibuły, następnie podstaw obsługi komputera oraz sprzedaży a dzięki temu będą mogły sprzedawać swoje wyroby przez internet – bez wychodzenia z domu – mówi Martyna Ceberek. Szkolenia ruszą na dniach.

Według danych z Powiatowego Urzędu Pracy, grupą bezrobotnych z terenu gminy Myszyniec, która od lat doświadcza szczególnych trudności ze znalezieniem zatrudnienia, są właśnie młode kobiety powyżej 30 r.ż. – Z myślą o nich przygotowaliśmy projekt „Rozpracuj to z biblioteką” – mówi Barbara Gieryk, dyrektorka Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Myszyńcu. – Kurpiowskie dziedziny rękodzielnicze przetrwały do dziś dzięki ogromnemu przywiązaniu ludności do tradycji. Jednak twórczość ta z roku na rok zanika a rośnie zapotrzebowanie na nie. Bez aktywnego wsparcia sztuka ludowa nie ma szans zachowania – dodaje.

8 lutego zakończyła się rekrutacja do projektu – 10 kobiet z Myszyńca i Wolkowych w połowie lutego rozpocznie 16-godzinne warsztaty tworzenia kwiatów z bibuły. - Po nich panie nauczą się podstaw obsługi komputera oraz prowadzenia promocji sprzedaży wyrobów własnych przez internet – tłumaczy Martyna Ceberek. – Nasze uczestniczki będą miały możliwość sfotografowania własnego rękodzieła, nagrania filmu promocyjnego, uzyskają pomoc w projektowaniu plakatów, ulotek i broszur promujących ich działalność.
aw

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB