Poniedziałek, 21 maja 2018. Imieniny Jana, Moniki, Wiktora

Kadzidło: Koncert w bibliotece

2014-03-28 10:47:03 (ost. akt: 2014-03-28 10:48:52)

Autor zdjęcia: Artur Garwarski

Podziel się:

W czwartek 27 marca w Gminnej Bibliotece Publicznej w Kadzidle odbył się koncert pieśni pasyjnych w wykonaniu Zespołu Śpiewaczego “Chudkozionki” z Chudka.

– Czas Wielkiego Postu, czas poprzedzający najważniejsze święto kościelne – Wielkanoc, to szczególny okres dla kościoła katolickiego – mówiła na początku spotkania Wiesława Sobiech, dyrektor kadzidlańskiej biblioteki. – W okresie tym w tradycji Polskiej wykonywane są pieśni wielkopostne pasyjne. Najwcześniej zachowane pieśni w źródłach Polskich pochodzą z XV i XVI wieku. Nadrzędnym ich tematem jest temat Męki Pańskiej ukazany w perspektywie relacji ewangelicznych. Do najstarszych pieśni należą Krzyżu Święty, Ogrodzie Oliwny, Ludu mój ludu.

Jak poinformowały nas członkinie zespołu śpiewaczego, w bibliotece w Kadzidle wystąpiły już po raz trzeci, utwory, które dziś zaprezentowały publiczności były już wcześniej przygotowywane na rekolekcje do kościoła i postanowiły je zaśpiewać również tutaj w bibliotece gminnej.

Jak zdradziła dyrektor Sobiech to nie ostatni koncert w wykonaniu pań z Chudka. - W maju na pewno jeszcze będzie koncert w wykonaniu Chodkozionek z okazji Dnia Matki, będą to piosenki o Matce i pieśni maryjne – mówiła Wiesława Sobiech.
Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB