Wtorek, 22 stycznia 2019. Imieniny Dominiki, Mateusza, Wincentego

Powiat: Prace Konrada i Alicji przeszły do kolejnego etapu

2014-04-17 07:00:00 (ost. akt: 2014-04-17 14:46:28)

Autor zdjęcia: KRUS Ostrołęka

Podziel się:

Za nami pierwszy etap IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci organizowanego przez KRUS „Bezpiecznie na wsi – nie zbliżaj się zuchu do maszyny w ruchu!”

Celem konkursu jest promowanie pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenach wiejskich, poszerzenie wiedzy dzieci na temat bezpieczeństwa i higieny pracy w gospodarstwie rolnym ze szczególnym uwzględnieniem zapobiegania wypadkom z udziałem maszyn i urządzeń. Głównym organizatorem konkursu na Mazowszu jest Oddział Regionalny KRUS w Warszawie, do organizacji konkursu włączyło się również Starostwo Powiatowe w Ostrołęce.

W I etapie konkursu, na terenie działania Placówki Terenowej w Ostrołęce wzięło udział 310 uczniów z 29 szkół. Najwięcej prac wpłynęło ze szkół podstawowych z gminy Olszewo-Borki – 93, oraz z gminy Lelis – 62. Prace wykonane były różnymi technikami: malowane kredkami, farbami, wyklejane bibułą, plasteliną, tkaniną a nawet sianem, słomą i ziarnami.

Komisja konkursowa złożona z przedstawicieli PT KRUS w Ostrołęce i Starostwa Powiatowego w Ostrołęce dokonała oceny prac uczniów w dwóch kategoriach wiekowych:grupa I - klasy 0 – 3 i grupa II – klasy 4 – 6.

W I grupie wiekowej wśród 162 uczniów laureatami zostali: I miejsce Konrad Długołęcki, klasa III, Szkoła Podstawowa w Olszewie-Borkach; II miejsce Natalia Krawczyk, klasa III, Szkoła Podstawowa w Pasiekach; III miejsce Filip Kostrzeba, klasa I, Szkoła Podstawowa w Przystani. Wyróżnienie Aleksandra Orzoł, klasa I, Szkoła Podstawowa w Kadzidle

W II grupie wiekowej wśród 148 uczniów laureatami zostali: I miejsce Alicja Krawczyk, klasa V, Szkoła Podstawowa w Pasiekach, II miejsce Kornelia Lipka, klasa V, Szkoła Podstawowa w Olszewie-Borkach, III miejsce Wiktoria Jasionek, klasa VI, Szkoła Podstawowa w Troszynie; Wyróżnienie Julia Zyra, klasa VI, Szkoła Podstawowa w Zawadach

Komisja konkursowa oceniała zgodność z tematyką konkursu, walory estetyczne pracy oraz dobór techniki wykonania. Dzieci wykazały się dużymi zdolnościami plastycznymi oraz pomysłowością w przedstawieniu tematyki konkursu.

Prace laureatów pierwszych miejsc etapu PT KRUS zostały przekazane do oceny przez Wojewódzką Komisję konkursową obejmującą teren działania OR KRUS w Warszawie. Oficjalne rozstrzygnięcie I etapu konkursu oraz wręczenie nagród rzeczowych ufundowanych przez Oddział Regionalny KRUS w Warszawie i Starostwo Powiatowe w Ostrołęce odbędzie się w maju.

Prace nagrodzone i wyróżnione w I grupie wiekowej
Prace nagrodzone i wyróżnione w I grupie wiekowej

Prace nagrodzone i wyróżnione w II grupie wiekowej
Prace nagrodzone i wyróżnione w II grupie wiekowej

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB