Poniedziałek, 21 stycznia 2019. Imieniny Agnieszki, Jarosława, Nory

Ostrołęka: O zdrowiu śpiewająco

2014-05-07 15:57:13 (ost. akt: 2014-05-07 21:04:06)
Pierwsze miejsce w najmłodszej kategorii wiekowej zajęło Przedszkole Miejskie nr 7 „Tęczowa Kraina” w Ostrołęce.

Pierwsze miejsce w najmłodszej kategorii wiekowej zajęło Przedszkole Miejskie nr 7 „Tęczowa Kraina” w Ostrołęce.

Autor zdjęcia: Martyna Pliszka

Podziel się:

Jak dbać o zdrowie, jak ważny jest ruch, właściwa dieta i dbanie o higienę – przypomniały dzieci podczas Powiatowego Festiwalu Piosenki o Zdrowiu, który odbył się 7 maja w Ostrołęckim Centrum Kultury.

Celem konkursu, zorganizowanego przez Powiatową Stację Sanitarno – Epidemiologiczną w Ostrołęce, było zainteresowanie dzieci i młodzieży tematyką prozdrowotną. Jak się okazało, najmłodsi wiedzą dużo i nie brakowało wśród nich chętnych do podzielenia się dobrymi poradami za pomocą piosenki. W przeglądzie wystąpiły przedszkolaki z: Przedszkoli Miejskich nr 7, 8, 9, 10 i 15, Przedszkoli Samorządowych w Czerwinie, Troszynie, Olszewo-Borkach, Kadzidle i Rzekuniu, Gminnego Przedszkola w Baranowie oraz Przedszkoli - Związku Stowarzyszeń "Kurpsie Razem" i działającego przy szkole podstawowej w Dąbrówce. Na scenie zaprezentowali się również uczniowie szkół podstawowych z: Dąbrówki, Jastrząbki, Lipnik, Zawad, Łęgu Starościńskiego, Kleczkowa, Zalesia, Nasiadek, Białobieli i Baranowa oraz SP nr 4 i 10 w Ostrołęce. Na koniec przed publicznością wystąpili gimnazjaliści z Gimnazjum w: Dylewie, Kadzidle, Czerwinie i Nowej Wsi.

Piosenki dotyczyły zdrowego stylu życia, prawidłowego odżywiania, profilaktyki nałogów, higieny osobistej, bezpieczeństwa, ochrony środowiska i ekologii. Przed ogłoszeniem wyników widownia podziwiała pokazy taneczne w wykonaniu tancerzy z Klubu Tańca Towarzyskiego FAN działającego przy Ostrołęckim Centrum Kultury. Festiwalowi towarzyszyło stoisko profilaktyczne Szkoły Promocji Zdrowia, na którym dorośli i dzieci mogli dokonać pomiaru ciśnienia, tętna, wskaźnika masy ciała - BMI, a także tlenku węgla w wydychanym powietrzu.

Zwycięzcy Festiwalu Piosenki o Zdrowiu 2014:

Przedszkole

I miejsce – Przedszkole Miejskie nr 7 „Tęczowa Kraina” w Ostrołęce
II miejsce – Przedszkole Miejskie nr 15 w Ostrołęce
III miejsce – Gminne Przedszkole w Baranowie

Szkoła Podstawowa
I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 10 im. Jana Pawła II w Ostrołęce
II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 4 w Ostrołęce
III miejsce – Szkoła Podstawowa w Łęgu Starościńskim

Gimnazjum
I miejsce – Publiczne Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Czerwinie
II miejsce – Publiczne Gimnazjum w Kadzidle
III miejsce – Gimnazjum im. K.K. Baczyńskiego w Nowej Wsi

11 czerwca w Siedlcach odbędą się eliminacje wojewódzkie Festiwalu, na które pojadą zespoły ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Ostrołęce i Publicznego Gimnazjum w Czerwinie.
(mp)

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB