Piątek, 20 kwietnia 2018. Imieniny Agnieszki, Amalii, Czecha

Gmina Kadzidło: Dwa pożary, spłonęło 70 hektarów lasu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Podziel się:

70 hektarów poszycia leśnego spłonęło w dwóch pożarach, do których doszło w sobotę, 24 maja w gminie Kadzidło.

Pierwszy wybuchł po godz. 13 nieopodal Gleby, drugi w Gralach. Z żywiołem walczyli straży z powiatu ostrołęckiego, ale także z Makowa Maz., Przasnysza, Olsztyna, Białegostoku, Warszawy a nawet Łodzi. Łącznie ok. 200 osób. Ogień gaszono też z powietrza. Wodę zrzucano z 5 samolotów.

Komunikat straży pożarnej

W dniu 24 maja 2014 r. ok godz. 13.30 do Miejskiego Stanowiska Kierowania w Ostrołęce wpłynęła informacja o pożarze lasu w miejscowości Gleba. Na miejsce zadysponowano Posterunek JRG w Wydmusach, OSP Kadzidło, OSP Gleba, OSP Wach, a także dowódcę JRG.

Po przyjeździe na miejsce kierujący zażądał większej ilości sił i środków, ze względu na rozmiary pożaru. W czasie trwania akcji gaśniczej wpłynęła informacja o drugim pożarze lasu również na terenie gminy Kadzidło w miejscowości Grale.

Na miejsce przybyli OSP Lelis, OSP Dąbrówka, OSP Wydmusy. W wyniku analiz wielkości pożaru kierujący na poszczególnych odcinkach zażądali większej ilości sił i środków. Dodatkowo uruchomiono samoloty, które zrzucały wodę na miejsce pożaru.

Podsumowując ilość sił i środków: w działania zaangażowanych było ok 100 zastępów zarówno Państwowej jak i Ochotniczej Straży Pożarnej. Wspomagali działania również strażacy z ościennych województw.

Na godz. 5.00 pożar jest opanowany, na miejscu działają służby leśne, których zadaniem jest oboranie pogorzeliska. Spłonęło w pożarach łącznie ok 80 ha poszycia leśnego.

W chwili obecnej przyczyna nie potwierdzona, jednakże nie wyklucza się podpalenia.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB