środa, 12 grudnia 2018. Imieniny Ady, Aleksandra, Dagmary

Ostrołęka: Poetki nagrodzone

2014-06-23 10:38:35 (ost. akt: 2014-06-23 11:23:59)
- Ciechanowska Noc Poetów jest pomostem między historią, a współczesnością - mówi Hanna Sobiech, prezes Ostrołęckiego Klubu Literackiego OsKaL.

- Ciechanowska Noc Poetów jest pomostem między historią, a współczesnością - mówi Hanna Sobiech, prezes Ostrołęckiego Klubu Literackiego OsKaL.

Autor zdjęcia: archiwum klubu OsKaL

Podziel się:

Teresa Kupiszewska i Hanna Jadwiga Sobiech, poetki z Ostrołęckiego Klubu Literackiego "OsKaL", zostały laureatkami I i II nagrody w Turnieju Jednego Wiersza pt. "O czym szemrze Łydynia",podczas spotkania poetycko-muzycznego "Świętojańska Noc Poetów" w Zamku Książąt Mazowieckich w Ciechanowie.


Uroczystość została zorganizowana 21 czerwca przez ciechanowski oddział Stowarzyszenia Autorów Polskich przy współorganizacji Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie pod patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego.

- To sukces ostrołęckiego środowiska literackiego - przyznają zgodnie poetki. - Brałyśmy po raz pierwszy udział w tego typu wieczorze literackim. Ciechanowska noc poetycka to już tradycja w tamtym środowisku,która urzeka atmosferą,łączącą wiele środowisk literackich,a także będącą pomostem między historią, a współczesnością. Przywiozłyśmy z Ciechanowskiej Nocy Świętojańskiej Poetów nie tylko nagrody literackie,ale także przyjacielskie kontakty i niezapomniane wrażenia.

Wyróżnione wiersze - "Stereoskopia" Teresy Kupiszewskiej i "Curriculum vitae" Hanny Jadwigi Sobiech - zostaną zamieszczone w tomiku poetyckim poświęconym miastu Ciechanów.
(mp)Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Szczere gratulacje! #1424007 | 89.73.*.* 23 cze 2014 22:54

    Gratuluję serdecznie obydwu Paniom, bardzo się cieszę, że takie osoby reprezentują nasze miasto i w dodatku wygrywają. Pozdrawiam i życzę powodzenia w przyszłości!

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Gratulacje #1423479 | 31.61.*.* 23 cze 2014 12:34

    śmiechu warte....rodzinne pisanie....babskie gadanie i kawek pijanie ahhahahahaha.....no i te"przyjacielskie kontakty" .Wiwat Poezjo!

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz