Niedziela, 20 stycznia 2019. Imieniny Fabioli, Miły, Sebastiana

Ostrołęka: Skradziono rower wart 1500 zł

2014-07-23 14:00:59 (ost. akt: 2014-07-23 14:13:39)

Autor zdjęcia: KMP w Ostrołęce

Podziel się:

Widziałeś ten rower? Poszukuje go właściciel, a policja szuka sprawcy jego kradzieży.


We wtorek, 22 lipca, przed północą mieszkaniec Ostrołęki powiadomił policję o kradzieży roweru Kross Hexagon X2. Jednoślad był koloru grafitowego, z białymi i czerwonymi wstawkami. Był przypięty stalową linką do drzewa obok bloku przy ul. Modrzejewskiej. Wartość skradzionego mienia to 1500 zł. Postępowanie w tej sprawie prowadzi ostrołęcki wydział do walki z przestępczością przeciwko mieniu.

- Apelujemy do wszystkich posiadaczy jednośladów o ich zabezpieczanie przed kradzieżą. Niestety, nie ma na nie jednego stuprocentowego sposobu. Wynika to m.in. z samej konstrukcji roweru. Doświadczenie pokazuje jednak, że można w znacznym stopniu "zniechęcić" do kradzieży - mówi mł.asp. Tomasz Żerański z KMP Ostrołęka. - By chronić nasz rower przed kradzieżą musimy pamiętać o kilku zasadach. Przede wszystkim nie wolno zostawiać roweru nie zabezpieczonego i gotowego do drogi w miejscach publicznych: przed sklepem, na ulicy, klatkach schodowych. Zabezpieczając rower warto pamiętać o elemencie, do którego go przypinamy. Powinien być solidny, tak aby nie dało się go w łatwy sposób zniszczyć.

W I i III wtorek każdego miesiąca w godzinach 12:00-15:00 można oznakować swój rower w komendzie policji. Znakowanie polega na naniesieniu numeru identyfikacyjnego PESEL na ramę roweru. Na wygrawerowany numer umieszczona zostaje naklejka ostrzegająca potencjalnego złodzieja przed tym, że rower został oznakowany przez policję. Oznakowanie ułatwi identyfikację właściciela i odstraszy potencjalnych złodziei.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB