Czwartek, 21 czerwca 2018. Imieniny Alicji, Alojzego, Rudolfa

Ostrołęka: Półkolonie z OSM i TPD

2014-08-12 09:40:22 (ost. akt: 2014-08-12 10:59:19)

Autor zdjęcia: Archiwum organizatora

Podziel się:

Wycieczki, spotkania z ciekawymi ludźmi, gry i zabawy czekały uczestników trzeciego turnusu półkolonii, zorganizowanych przez Ostrołęcką Spółdzielnię Mieszkaniową i Oddział Powiatowy Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Ostrołęce.

W piątek (8 sierpnia) odbył się ostatni dzień półkolonii. Dzieci, oprócz stałych form takich, jak drugie śniadanie, obiad, basen, kręgielnia, kino, zajęcia sportowe, zajęcia plastyczne, rytmiczne, skorzystały również z całodniowej wycieczki do Mikołajek, gdzie udały się w rejs statkiem po jeziorze. Odwiedziły też Galindię, gdzie zwiedzały gród Galindów i wzięły udział w ich ceremoniach i obrzędach.

- Ponadto spotkaliśmy się z historykiem panem Jerzym Kijowski, który podczas projekcji multimedialnej opowiadał o historii miasta Ostrołęka - mówi Grażyna Grzególska z OSM. - Odbyło się też spotkanie – pogadanka z policjantem na temat bezpiecznego poruszania się po drogach, podczas której każdy mógł spróbować swoich sił na symulatorze jazdy skuterem.A pani Czesława Lewandowska uczyła uczestników Półkolonii wykonywania na szydełku biżuterii z muliny i kordonka.

Na zakończenie dzieci otrzymały nagrody za udział w konkursach i drobne upominki wręczane przez zastępcę prezesa OSM Dariusza Bralskiego.
aw

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB