środa, 12 grudnia 2018. Imieniny Ady, Aleksandra, Dagmary

Ostrołęka: Cisza i Chaos według Evaldasa

2014-09-04 21:47:01 (ost. akt: 2014-09-04 22:19:51)

Autor zdjęcia: Martyna Pliszka

Podziel się:

W czwartkowy wieczór, 4 września, w Galerii Ostrołęka odbył się wernisaż wystawy litewskiego malarza Evaldasa Griniusa. – Wizualizuję ciszę i chaos – mówi artysta o swojej twórczości.


W Galerii zawisły tym razem prace malarza z partnerskiego miasta Ostrołęki – Alytusa na Litwie. Artysta był dwa lata temu uczestnikiem Kurpiowskiego Pleneru Malarskiego. – Tworzy on niezwykle żywiołowo. Nie oszukuje widza jakimiś chwytami malarskimi, nie stara się udawać kogoś innego, jest bardzo bezpośredni i to widać. Te prace nie są wymęczone, są niezwykle lekkie, świeże – mówił Zenon Kowalczyk, kierownik Galerii Ostrołęka.

- Istota tworzenia tkwi w świeżości pierwotnej myśli, dziecięcej zabawie, wynikającej z podświadomości i łączącej się z obecnym bagażem doświadczeń – podkreślił Evaldas Grinius.

Wystawa czynna będzie do 30 września.

Evaldas Grinius urodził się w Siluvie na Litwie w 1963 r. Ukończył Wydział Sztuki na miejscowym uniwersytecie. Jest malarzem, organizatorem i kuratorem wystaw , pedagogiem. Członek grupy malarzy zawodowych „Bez Ram“ w Alitusie na Litwie. Uczestnik wielu przedsięwzięć i działań artystycznych.
(mp)

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB