Niedziela, 20 stycznia 2019. Imieniny Fabioli, Miły, Sebastiana

Myszyniec: Więcej kasy na edukację, kulturę czy sport?

2014-09-15 10:14:12 (ost. akt: 2014-09-15 10:27:33)

Autor zdjęcia: Archiwum KO

Podziel się:

Do końca września potrwają konsultacje społeczne na terenie gminy Myszyniec, które mają na celu zbadanie podstawowych potrzeb jej mieszkańców. Ludzie wybiorą czy zwiększyć nakłady finansowe na edukację, kulturę czy sport i rekreację.

We wszystkich sołectwach podczas zebrań wiejskich, także w Urzędzie Miejskim w Myszyńcu, szkołach, myszynieckim banku, bibliotece i KRUS-ie, Samorządowym Przedszkolu, Regionalnym Centrum Kultury Kurpiowskiej, Zakładzie Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej oraz Gminnej Administracji Placówek Oświatowych w Myszyńcu Starym, za pomocą papierowych ankiet można zaznaczyć jeden z trzech obszarów do którego gmina ma zwiększyć środki finansowe. Głos można oddać też przez internet wchodząc na stronę www.e-konsultacje-spoleczne.pl Chodzi o edukację i np. dodatkowe zajęcia dla młodzieży; kulturę – np. festyn, wsparcie zespołów ludowych; sport i rekreację - np. plac zabaw, siłownia zewnętrzna, zajęcia sportowe.

- Głosowanie potrwa do końca września, następnie zliczymy głosy i podamy informacje do publicznej wiadomości – mówi Alina Drzewiecka z UM w Myszyńcu. - Mamy już pierwsze wypełnione ankiety z wsi Cięćk, Charcibałda i Białusny Lasek.

Konsultacje odbywają się w ramach projektu ostrołęckiej Agencji Rozwoju Regionalnego, do którego poza Myszyńcem weszły jeszcze miasto Ostrołęka, Łomża i Sypniewo. Jak na razie nie wiadomo o jaką pulę pieniędzy chodzi, ma być to ustalone przez gminną radę. O wyniku konsultacji będziemy informować w kolejnych numerach.
aw

Komentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Zaniepokojona ona #1501948 | 178.42.*.* 7 paź 2014 18:43

  No jasne, że na edukację - jak lud pytał "na co głosować Panie?" Pan odpowiedział w znany wszystkim sposób: "Na eeeeeeeeeeeeeeeeeee"... I zagłosowali. Miało być pięknie a wyszło jak zawsze :)

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. z krainy #1486537 | 217.99.*.* 17 wrz 2014 09:00

  to jakiś paradoks z tym demokratycznym głosowaniem,już zdroworozsądkowe podejście do sprawy tych , którzy odpowiadają za te dziedziny,nie wystarczy,najwyrażniej nie wystarczy

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. byłam tam #1485189 | 83.31.*.* 15 wrz 2014 12:17

  kolejna ciemnota wkręcana naszym obywatelom przed wyborami.......i w to sie bawi nasz samorzad za nasze podatki...nie wierzcie....

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)