środa, 12 grudnia 2018. Imieniny Ady, Aleksandra, Dagmary

Ostrołęka: Czwórka dołączyła do Klubu Przodujących Szkół

2014-09-26 13:18:28 (ost. akt: 2014-09-26 14:09:53)
Zespół Szkół Zawodowych nr 4 dołączył do Klubu Przodujących Szkół po innych miejskich placówkach, tj. SP nr 1, SP nr 2, SP nr 10, czy ZS nr 5.

Zespół Szkół Zawodowych nr 4 dołączył do Klubu Przodujących Szkół po innych miejskich placówkach, tj. SP nr 1, SP nr 2, SP nr 10, czy ZS nr 5.

Autor zdjęcia: Martyna Pliszka

Podziel się:

Zespół Szkół Zawodowych nr 4 obchodził dziś święto swojego patrona – Adama Chętnika. Podczas uroczystej gali, na którą zaproszono uczniów i gości związanych z oświatą, wręczono na ręce pani dyrektor - akt przyjęcia placówki do Klubu Przodujących Szkół.

- Dziś mamy kilka powodów do świętowania – przyznała dyrektor ZSZ nr 4 Anna Przygoda – Majewska. - Jest to oddanie hołdu naszemu patronowi, co roku we wrześniu obchodzimy jego dzień, w tym roku natomiast mija 130. rocznica jego urodzin. Wstępujemy także do Klubu Przodujących Szkół. Jest to dla nas zaszczytem, motywacją do dalszej solidnej pracy, ale to też wielki obowiązek. Obiecujemy, że nie spoczniemy na laurach.

Święto patrona szkoły – Adama Chętnika – uświetniła obecność jego wnuka Jacka Chętnika, który do Ostrołęki przyjechał z żoną Danutą. Wręczenie aktu poprzedził program artystyczny w wykonaniu uczniów placówki, nawiązujący do tradycji kurpiowskiej, nie zabrakło kurpiowskiej gadki i śpiewu. Następnie Waldemar Salis, dyrektor ZS nr 5, koordynujący wprowadzenie ZSZ nr 4 do Klubu, przypomniał, że placówka jest m.in. organizatorem międzyszkolnego konkursu gastronomicznego, może się pochwalić laureatami olimpiad przedmiotowych z wiedzy ekonomicznej i o żywieniu, a także ma jedną z najlepiej funkcjonujących spółdzielni uczniowskich.

- Przodujecie już w wielu kategoriach, przede wszystkim nowoczesnego kształcenia zawodowego, dobrego wychowania, troski o zdrowie, w sporcie i wymianie międzynarodowej, co jest przyszłością – podkreśliła Zofia Grzebisz-Nowicka, Przewodnicząca Krajowego Stowarzyszenia Pomocy Szkole. - Przyjęcie do Klubu to wyraz wdzięczności i uznania, które Stowarzyszenie przekazuje za 46 lat twórczej pracy dydaktycznej, wychowawczej i na rzecz środowiska lokalnego. W pełni zasługujecie na to żeby mieć status Szkoły Przodującej.

Klub zrzesza szkoły wyróżniające się osiągnięciami pedagogicznymi, nowoczesnymi rozwiązaniami zadań wychowawczych, opiekuńczych i dydaktycznych, promujące twórcze inicjatywy. Przynależność do niego ma rangę prestiżową. Uczestnictwo w klubie jest dobrowolne i trwa 4 lata. Po upływie tego okresu szkoła może potwierdzić chęć dalszego uczestnictwa.
(mp)

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. ola #1977357 | 91.207.*.* 16 kwi 2016 21:15

    co to zaprestiż, najwazniejsze sa składki od nauczycieli i uczniów, żeby utrzymac to stowarzyszenie. Po co szkoły tam sie pchaja, tylko po to żeby utrzymywać kilku nierobów z klubu czy stowarzyszenia.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz