Wtorek, 13 listopada 2018. Imieniny Arkadii, Krystyna, Stanisławy

Ostrołęka: I Ty możesz Podzielić się Posiłkiem

2014-10-03 14:36:04 (ost. akt: 2014-10-03 14:55:59)
Do wzięcia udziału w akcji zachęcają wolontariusze

Do wzięcia udziału w akcji zachęcają wolontariusze

Autor zdjęcia: Adam Wnęta

Podziel się:

Jeszcze do jutra (4 października) możecie pomóc niedożywionym dzieciom biorąc udział w ogólnopolskiej Zbiórce Żywności Podziel się Posiłkiem. Ostrołęka dołączyła do akcji po raz pierwszy, zbiórka prowadzona jest w sklepie Tesco w godz. 8.00 - 20.00.

Od dziś (3 października) mieszkańcy Ostrołęki i powiatu wrzucają żywność do specjalnie oznakowanych koszy, przy których dyżurują wolontariusze Stowarzyszenia Mazowieckie Inicjatywy Społeczne. Informacje o najbardziej potrzebnych produktach klienci sklepu otrzymują na ulotkach rozdawanych przez wolontariuszy.

- Zebrane produkty trafią do magazynu, gdzie zostaną zważone i posegregowane - informuje Eliza Klimaszewska z Mazowieckich Inicjatyw Społecznych. - Następnie żywność zostanie przekazana organizacjom i instytucjom w naszym mieście, na co dzień zajmujących się dożywianiem dzieci. Są wśród nich szkoły, świetlice, domy dziecka, towarzystwa przyjaciół dzieci oraz stowarzyszenia pomagające dzieciom i młodzieży.

W tym roku w akcję włączyło się ponad 30 tys. wolontariuszy. - Już wcześniej brałam udział w różnych akcjach jako wolontariuszka, fajnie jest pomagać ludziom, którzy tego potrzebują, taki właśnie jest nasz cel - stwierdza Klaudia Nakielska, 16-latka z Białobrzega Bliższego.

- Warto pomagać ludziom, nic nas to nie kosztuje - dodaje Izabela Koziatek, 16-latka z okolic Ostrołęki. - Reakcje przechodzących ludzi są przeróżne - niektórzy patrzą z niechęcią a niektórzy są życzliwi. Zbieramy głównie suchy prowiant, ale pojawia się też mleko, płatki, wszystko co ludzi chcą ofiarować.

Do tej pory z pomocy w ramach tej akcji skorzystało ponad 8 tyś organizacji w Polsce. Organizatorem Zbiórki Żywności Podziel się Posiłkiem są Banki Żywności, a partnerem Danone.
aw

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB