Poniedziałek, 21 stycznia 2019. Imieniny Agnieszki, Jarosława, Nory

Ostrołęka: Kamery obserwują co wrzucamy do śmietnika

2014-10-19 07:07:46 (ost. akt: 2014-10-19 05:11:50)
Naklejki umieszczono m.in. na pojemniku na odpady niebezpieczne znajdującym się na ul. Pomian.

Naklejki umieszczono m.in. na pojemniku na odpady niebezpieczne znajdującym się na ul. Pomian.

Autor zdjęcia: Martyna Pliszka

Podziel się:

- Nagle na śmietniku na naszym osiedlu pojawiły się nalepki, że obiekt jest monitorowany, a na jeden dzień na pobliskim słupie zawisła nawet kamera. Czy to standard żeby śmietniki były monitorowane? Na czyją prośbę znalazła się tam kamera i czemu tak szybko ją zdjęto? - pytają mieszkańcy Pomianu.

Naklejki umieszczono także na innych pojemnikach na odpady niebezpieczne znajdujących się na terenie miasta. Kontenery przeznaczone są na zbiórkę np. zużytych baterii, akumulatorów, świetlówek, czyli odpadów niebezpiecznych powstających w gospodarstwach domowych. Okazuje się jednak, że trafiają do nich także odpady przemysłowe.

- Zdarzały się przypadki, że były do nich usuwane odpady, które powinny być dostarczone do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów, np. pozostałości z budowy, czy remontów. W celu ograniczenia opisanych sytuacji prowadzony jest monitoring kontenerów przeznaczonych do zbiórki odpadów niebezpiecznych. - przyznał Wojciech Dorobiński, rzecznik ostrołęckiego ratusza. Teren wokół pojemników monitorowany jest za pomocą mobilnego urządzenia rejestrującego (tzw.foto pułapki), tak by ograniczyć dostęp do zawartości pojemnika przez osoby postronne.
(mp)

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB