Czwartek, 13 grudnia 2018. Imieniny Dalidy, Juliusza, Łucji

Ostrołęka: Pożar w przedszkolu! Dzieci ewakuowane, jedna osoba w szpitalu

2014-10-28 12:24:56 (ost. akt: 2014-10-28 12:33:26)

Autor zdjęcia: Archiwum KO

Podziel się:

Trwa akcja straży na terenie Przedszkola Miejskiego Nr 5 przy ul. Pięknej w Ostrołęce, gdzie dziś (28 października) ok. godz. 11 wybuchł pożar. Ewakuowano blisko 100 osób, jedna z poparzeniem ciała trafiła do szpitala.-

Ogień wybuchł w pomieszczeniach piwnicznych, według wstępnych ustaleń przyczyną mogło być podpalenie. - Zgłoszenie o pożarze otrzymaliśmy przed godz. 11, od pracowników tej placówki - informuje Marta Kacprzycka, rzecznik prasowy KM PSP w Ostrołęce. - Ewakuowano 85 dzieci i kilkunastu pracowników przedszkola. Jeden z pracowników, który znajdował się wówczas w piwnicy, został poparzony. Dzieciom na szczęście nic się nie stało. Prawdopodobną przyczyną było zaprószenie ognia, szczegóły w tej sprawie ustalają funkcjonariusze policji - dodaje.

Akcja gaśnicza została już zakończona. Spłonęła piwnica, na szczęście ogień nie zajął górnych kondygnacji. Strażacy przewietrzają pomieszczenia. Niemożliwe jest dalsze prowadzenie zajęć, placówka więc będzie dziś nieczynna. Rodzice zabierają swoje dzieci do domów.
aw

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB