Wtorek, 11 grudnia 2018. Imieniny Biny, Damazego, Waldemara

Ostrołęka: Od piątku rusza akcja ZNICZ 2014

2014-10-30 13:48:16 (ost. akt: 2014-10-30 13:58:35)
W rejon cmentarzy wysłanych zostanie ok. 200 służb ze wszystkich komórek organizacyjnych ostrołęckiej komendy.

W rejon cmentarzy wysłanych zostanie ok. 200 służb ze wszystkich komórek organizacyjnych ostrołęckiej komendy.

Autor zdjęcia: archiwum KO

Podziel się:

Jak co roku, podczas Święta Zmarłych, o bezpieczeństwo odwiedzających groby i przestrzeganie przepisów na drogach dojazdowych do cmentarzy zadba ponad setka policjantów.


Akcja Znicz 2014 potrwa od piątku 31 października od godz. 14 do niedzieli 2 listopada do godz. 20. W tych dniach można spodziewać się wzmożonych kontroli stanu trzeźwości, czy stanu technicznego pojazdów. Policjanci kontrolować będą drogi dojazdowe do cmentarzy, jak również główne ciągi komunikacyjne. W tym przypadku główne cele to eliminowanie z ruchu piratów drogowych oraz nietrzeźwych kierujących. Kierowcy pojazdów ciężarowych muszą pamiętać o ograniczeniach pojazdów o DMC powyżej 12 ton.

Okolice patrolować będą także policyjni wywiadowcy – nieumundurowani funkcjonariusze, którzy będą zwracali szczególną uwagę na akty chuligaństwa, wandalizmu i kradzieże.

- Podczas sprzątania grobów zwracajmy uwagę na to co dzieje się wokół nas, nie pozostawiajmy bez opieki cennych przedmiotów – torebek czy telefonów, ponieważ mogą stać się one łatwym łupem. Złodziejem może być każdy, nie tylko podejrzanie wyglądający młody człowiek, ale także przystojny starszy pan, czy zagadująca nas pani. - ostrzega st. asp. Sylwester Marczak, oficer prasowy KMP w Ostrołęce, przypominając jednocześnie abyśmy, z uwagi na zmieniające się warunki pogodowe, odpowiednio przygotowali swoje pojazdy i nie jeździli "na pamięć", ponieważ w tych dniach przygotowano w okolicy cmentarzy objazdy.
(mp)

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB