Piątek, 20 kwietnia 2018. Imieniny Agnieszki, Amalii, Czecha

Kadzidło: Koncert Chóru Filharmonii Narodowej

2014-10-30 15:45:58 (ost. akt: 2014-10-30 16:05:57)

Autor zdjęcia: Sylwester Marchewka

Podziel się:

Pełny, osiemdziesięcioosobowy skład Chóru Filharmonii Narodowej 26 października dał popis w Kadzidle. Koncert w kościele pw. Świętego Ducha odbył się w ramach 9. edycji cyklu muzycznych wieczorów w zabytkach architektury "Mazowsze w Koronie".

Koncert zatytułowany "Wielkie dzieła" podzielony był na dwie części. W pierwszej można było usłyszeć sakralne utwory polskich kompozytorów: Wacława z Szamotuł, Mikołaja Zieleńskiego, Henryka Mikołaja Góreckiego i Józefa Świdra, w drugiej zaś słynne partie chóralne z oper Giuseppe Verdiego i Stanisława Moniuszki. Występ artystów był dla okolicznych mieszkańców wspaniałym wydarzeniem muzycznym, czego wyrazem były długie i gorące oklaski.

Chórem dyrygował Henryk Wojnarowski, który od 36 lat sprawuje kierownictwo artystyczne nad zespołem. Partie fortepianowe wykonała Ewa Wilczyńska, słowo o muzyce wygłosiła prof. Małgorzata Komorowska.

Organizatorami wydarzenia są: Mazowiecki Instytut Kultury, Filharmonia Narodowa, Urząd Gminy w Kadzidle, Gminna Biblioteka Publiczna w Kadzidle, Stowarzyszenie Kulturalne "Bractwo" z Kadzidła oraz Centrum Kultury Kurpiowskiej w Kadzidle.

Na chwilę przed rozpoczęciem koncertu przyznano odznaki honorowe "Zasłużony dla kultury polskiej" dla Marianny Kowalskiej - znakomitej nauczycielki muzyki oraz Stanisławy Staśkiewicz.
aw

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB