Czwartek, 13 grudnia 2018. Imieniny Dalidy, Juliusza, Łucji

Ostrołęka: Policjanci podsumowali akcję ZNICZ 2014

2014-11-03 00:55:14 (ost. akt: 2014-11-04 13:40:01)

Autor zdjęcia: archiwum KO

Podziel się:

Ponad 200 ostrołęckich policjantów wzięło udział w działaniach ZNICZ 2014. W tym roku przebiegły one niezwykle spokojnie. Nie odnotowano wypadków, a na drogach zatrzymano tylko trzech nietrzeźwych kierujących.

Działania akcji ZNICZ 2014 zakończono w poniedziałek, 3 listopada, o godzinie 14. Podczas Święta Zmarłych do służby skierowano 254 policjantów. Blisko 70 z nich stanowili funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego. W działaniach policjanci wspierani byli także m.in. przez funkcjonariuszy straży miejskiej.

- Należy podkreślić, że był to niezwykle spokojny okres na drogach powiatu ostrołęckiego. Najważniejszym podsumowaniem będzie „zero” po stronie wypadków drogowych, osób zabitych i rannych. - mówi st.asp. Sylwester Marczak, oficer prasowy KMP w Ostrołęce.

W ciągu minionego weekendu odnotowano 8 kolizji i zatrzymano trzech nietrzeźwych kierujących.

Niechlubny rekordzista miał w organizmie 2,3 promila alkoholu. Zatrzymano go w nocy z 2 na 3 listopada w Troszynie. Wiózł audi dwie osoby drogą wyjazdową w kierunku miejscowości Grucele. 26-letniemu mieszkańcowi gminy Olszewo-Borki za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Dalsze czynności w sprawie prowadzą policjanci z Czerwina.

2 listopada po godzinie 9 policjanci ostrołęckiego wydziału ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierującego motorowerem, który jechał bez kasku. 50-letni mieszkaniec gminy Rzekuń miał w organizmie promil alkoholu. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.
(mp)

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB