środa, 12 grudnia 2018. Imieniny Ady, Aleksandra, Dagmary

Ostrołęka: Doceniono lokalne poetki

2014-11-14 09:41:05 (ost. akt: 2014-11-14 10:24:52)
Podczas VIII Mazowieckiego Konkursu Literackiego nagrodzono Hannę Jadwigę Sobiech (po lewej) i Annę Dąbrowską (po prawej). Na zdjęciu z jurorką Teresą Kupiszewską.

Podczas VIII Mazowieckiego Konkursu Literackiego nagrodzono Hannę Jadwigę Sobiech (po lewej) i Annę Dąbrowską (po prawej). Na zdjęciu z jurorką Teresą Kupiszewską.

Autor zdjęcia: archiwum prywatne

Podziel się:

Finał VIII Mazowieckiego Konkursu Literackiego odbył się 8 listopada w Przasnyszu. Współorganizatorem, obok Koła Miłośników Sztuki TARAS i Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Przasnyskiej, był po raz pierwszy Ostrołęcki Klub Literacki OSKAL. W konkursie pt. "lecz ludzi dobrej woli jest więcej...” nagrodzono ostrołęczanki Hannę Jadwigę Sobiech (nagroda specjalna) i Annę Dąbrowską (wyróżnienie).


Na konkurs składano zestawy wierszy o tematyce wojennej, w związku z 100. rocznicą wybuchu I wojny światowej, 75. rocznicą wybuchu II wojny światowej i 70. rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego.

- Atmosfera była bardzo życzliwa. To była świetna okazja do spotkania literatów z całej Polski, a także zagranicy, m.in. z USA, Kanady, Irlandii, Rosji i Białorusi. Można było wymienić się doświadczeniami, pochwalić osiągnięciami. - mówi Hanna Jadwiga Sobiech, prezes klubu OSKAL, która w konkursie zaprezentowała swoje wiersze: "Grusza 1939" o zniszczonym życiu młodych ludzi, "Metro 2014" opowiadający o zagrożeniu terroryzmem i prośbę o spokojny byt w utworze "Pozwólmy".
(mp)

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB