Czwartek, 13 grudnia 2018. Imieniny Dalidy, Juliusza, Łucji

Myszyniec: Ostatnia w tej kadencji sesja rady powiatu

2014-11-14 19:10:28 (ost. akt: 2014-11-14 22:37:49)
Pamiątkowe zdjęcie obecnej kadencji Rady Powiatu Ostrołęckiego

Pamiątkowe zdjęcie obecnej kadencji Rady Powiatu Ostrołęckiego

Autor zdjęcia: Adam Wnęta

Podziel się:

Przewodniczący Stefan Prusik po raz ostatni wypowiedział dziś (14 listopada) słowa "zamykam obrady sesji Rady Powiatu Ostrołęckiego". Wyjazdowa sesja odbyła się w Zespole Szkół Powiatowych w Myszyńcu. Przy podejmowaniu wszystkich uchwał radni byli jednogłośni.

W ciągu 51 obrad rada podjęła ponad 280 uchwał. Dzisiejsze rozpoczął grą na ligawce radny z Czarni Witold Kuczyński. Następnie zgromadzeni na poddaszu szkoły wysłuchali występu Kingi Archackiej, wokalistki i uczennicy liceum ogólnokształcącego, laureatki konkursu Fresh Talent Radia Zet, której towarzyszyła gra Krystiana Szmigla. - Nie będę wręczał kwiatów, bo kojarzą się one z pożegnaniem, a my przecież chcemy od poniedziałku (17 listopada) znów razem pracować - mówił do rady Sławomir Świtaj, dyrektor ZSP w Myszyńcu, spośród której jedynie przewodniczący nie stara się ponownie o mandat. - Życzę wam żebyście byli gospodarzami a nie politykami.

Radni dokonali zmian w budżecie i Wieloletniej Prognozie Finansowej. 127 tys. przekazało ministerstwo pracy i polityki społecznej na nagrody specjalne dla Powiatowego Urzędu Pracy za przekroczenie wskaźników efektywności zatrudnienia i efektywności kosztowej projektów realizowanych w ramach aktywizacji bezrobotnych. Ostrołęcki PUP wypadł rewelacyjnie w stosunku do średniej krajowej tych wskaźników.

W zadaniu Grodzisk - Goworowo, realizowanego w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych, zmniejszono wydatki o 1 730 zł w związki z niższymi kosztami wykonania. Zaoszczędzono też pieniądze z inwestycji drogowych: Knurowiec - Ostrołęka do DK nr 60, Zamość - Gostery i Pasieki - Kunik, które przeznaczono na bieżące utrzymanie dróg i zakup drukarki dla Zarządu Dróg Powiatowych. Dodano też nową inwestycję - przebudowę mostu w Brodowych Łąkach i Zawadach (gm. Baranowo) wraz z dojazdami. Dotychczas wydano na sporządzenie dokumentacji 197,7 tys. zł, w następnym roku złożony ma zostać wniosek do ministerstwa infrastruktury o 17,7 mln zł dofinansowania.

O 1001 zł zmniejszono środki pożyczki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na termomodernizację ZSP w Kadzidle - Zmniejszamy ją z tego względu, że świadectwo energetyczne, które miało być opracowane ze środków tej pożyczki zostało opracowano przez wykonawce i przedłożone do odbioru - mówi Barbara Gocłowska, skarbnik powiatu.

Przyjęto też program współpracy z organizacjami pozarządowymi na 2015 rok - bez zmian w porównaniu z rokiem poprzednim, a także zwiększyli zryczałtowaną wysokość miesięcznych środków finansowych na utrzymanie dziecka w placówce opiekuńczo - wychowawczej typu rodzinnego "Oaza" w Myszyńcu. - Podnieśliśmy świadczenie do 1 tys. zł, czyli takiej samej kwoty jaka przysługuje w rodzinach zawodowych - wyjaśnił Stanisław Kubeł.
aw

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. WYBORCA #1554744 | 83.31.*.* 18 lis 2014 11:19

    SESJA W mYSZYNCU ..IMPREZA W CZARNI...

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz