Wtorek, 22 maja 2018. Imieniny Emila, Neleny, Romy

Ostrołęka: Rysunek satyryczny Moniki Janowskiej

2014-11-15 09:55:31 (ost. akt: 2014-11-15 17:26:50)

Autor zdjęcia: Artur Garwarski

Podziel się:

W piątek, 14 listopada w holu Kina Jantar odbył się wernisaż wystawy rysunku satyrycznego Moniki Janowskiej.

Autorkę prac przedstawił Zenon Kowalczyk Kierownik Galerii Ostrołęka. – To dobrze, że od czasu do czasu pokazujemy coś innego niż fotografia. Pani Monika to artystka którą od wielu lat ostrołęczanie znają, jest bywalczynią Ostrołęki a przede wszystkim jest uczestnikiem od kilku lat Pleneru Kurpiowskiego, który organizujemy wspólnie z Towarzystwem Przyjaciół Ostrołęki, stąd znamy ją jako interesującą malarkę – mówił Zenon Kowalczyk.

- Monika skończyła wydział malarstwa pracowni profesora Baja Warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Zaczęła rysować rysunek satyryczny kilka lat temu i od razu zaczęła być dostrzegalna, zdobyła kilka nagród w konkursach, bierze udział w wielu wystawach rysunku satyrycznego. Tematy obszerne w pracach dotykają różnych spraw społecznych i myślę takich spraw istotnych nie tylko dla artystki ale także dla nas wszystkich – dodał.

- Tematu wiodącego wystawy jako takiego nie ma, to jest zbiór 24 rysunków satyrycznych z kilku lat, te wszystkie rysunki są moim swoistym komentarzem do bieżących wydarzeń politycznych, ale w większości bardziej społecznych – mówiła Monika Janowska.

Jak poinformował Zenon Kowalczyk już w najbliższym czasie w Galerii Ostrołęka będą prezentowane kolejne prace Moniki Janowskiej. Obecną wystawę można oglądać do końca listopada.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB