Poniedziałek, 21 maja 2018. Imieniny Jana, Moniki, Wiktora

Ostrołęka/Powiat: Kto obejmie władzę?

2014-11-17 11:37:36 (ost. akt: 2014-11-17 12:12:01)
- To moje pierwsze wybory samorządowe. Udział w nich to nasz obywatelski obowiązek. Liczy się każdy głos - mówi Piotr Borowczyk z Myszyńca

- To moje pierwsze wybory samorządowe. Udział w nich to nasz obywatelski obowiązek. Liczy się każdy głos - mówi Piotr Borowczyk z Myszyńca

Autor zdjęcia: Adam Wnęta

Podziel się:

Przez błąd systemu informacyjnego do godz. 15 ma potrwać przerwa w liczeniu głosów wczorajszych (16 listopada) wyborów samorządowych. Choć oficjalne wyniki nie są jeszcze znane, z obwodowych komisji wyborczych napływają informacje o prawdopodobnych zwycięzcach. Frekwencja w powiecie ostrołęckim wyniosła 47,07 proc.

W walce o fotel prezydenta Ostrołęki startowało pięciu kandydatów. Nieoficjalnie już mówi się o drugiej turze, w której ubiegający się o reelekcję Janusz Kotowski z Prawa i Sprawiedliwości zmierzy się z Łukaszem Kulikiem z komitetu "Ostrołęka dla wszystkich". Porównywalną do Kulika ilość głosów miał zebrać Mariusz Popielarz z Platformy Obywatelskiej, w dalszej kolejności zaś Mirosław Augustyniak z komitetu "Nasza Ostrołęka" i Dalibor Mieszczyński z Kongresu Nowej Prawicy.

W gminach powiatu ostrołęckiego rywalizacja była również zacięta. Burmistrzem Myszyńca prawdopodobnie zostanie obecny włodarz Bogdan Glinka, z którym rywalizowali Tadeusz Lipka i Ewa Trzcińska. Podobnie w Kadzidle (Dariusz Łukaszewski) i Rzekuniu (Stanisław Godzina).

Nowi włodarze mają zasiąść w gminie Czarnia, mówi się o wygranej Stanisława Pyśka oraz w Lelisie - Stefan Prusik. Ponad 50-procentowe poparcie mieli też dostać jedyni na stanowisko wójta kandydaci: Henryk Toryfter w Baranowie, Krzysztof Szewczyk w Olszewie-Borkach i Edwin Mierzejewski w Troszynie.

Druga tura prawdopodobnie czeka wyborców w gminach Czerwin, Goworowo i Łyse.

>> Oficjalne wyniki opublikujemy po podaniu ich przez Państwową Komisję Wyborczą

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB