Wtorek, 16 października 2018. Imieniny Ambrożego, Florentyny, Gawła

Zamość: Policja szuka sprawcy śmiertelnego wypadku

2014-12-25 14:14:29 (ost. akt: 2014-12-25 14:19:17)

Autor zdjęcia: KMP Ostrołęka

Podziel się:

Jedna osoba zginęła w wyniku potrącenia na oznakowanym przejściu dla pieszych, do którego doszło 23 grudnia w Zamościu gm. Troszyn. Sprawca wypadku uciekł z miejsca zdarzenia. Osoby mające wiedzę na temat tego zdarzenia proszone są o kontakt z najbliższą jednostką policji.

Informację o zdarzeniu policjanci otrzymali około godziny 18:20. Na miejsce pojechało kilka patroli ostrołęckiego wydziału ruchu drogowego, a także policjanci z posterunku policji w Czerwinie.

Według wstępnych ustaleń kierujący pojazdem jadąc ul. Ostrowską od Czerwina w kierunku Ostrołęki potrącił 33-letniego mieszkańca gm. Troszyn, który przechodził na prawidłowo oznakowanym przejściu dla pieszych.

W momencie uderzenia pieszy pokonał już ponad połowę przejścia dla pieszych. Niestety poniósł śmierć na miejscu. Kierujący po zdarzeniu nie zatrzymał się, aby udzielić pomocy poszkodowanemu i uciekł.

Na miejscu wypadku policjanci pod nadzorem Prokuratora Rejonowego w Ostrołęce wykonali szereg czynności, m.in. wykonano oględziny miejsca zdarzenia, zabezpieczono ślady oraz przesłuchano świadków.

Przez ponad trzy godziny ruch w tym miejscu odbywał się wahadłowo i był kierowany przez policjantów.

Do wypadku doszło na prostym odcinku drogi w obszarze zabudowanym, gdzie ograniczenie prędkości wynosi 50 km/h.

Apelujemy do wszystkich osób, które posiadają informację na temat tego zdarzenia o kontakt z najbliższą jednostką policji, pod numer 112, lub też bezpośrednio z dyżurnym policji w Ostrołęce pod numerem telefonu 29-760-14-24. Dalsze czynności w tej sprawie pod nadzorem Prokuratury rejonowej w Ostrołęce prowadzi ostrołęcki wydział kryminalny.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB