Czwartek, 13 grudnia 2018. Imieniny Dalidy, Juliusza, Łucji

Ostrołęka: Zatrzymani sprawcy rozboju

2014-12-30 13:00:00 (ost. akt: 2014-12-30 15:53:06)

Autor zdjęcia: KMP Ostrołęka

Podziel się:

Policjanci zatrzymali sprawców rozboju oraz odzyskali skradzione rzeczy warte ponad 2 tys. zł.

- W niedzielę, 28 grudnia o godzinie 16:00 do Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce zgłosił się 53-letni ostrołęczanin i poinformował o rozboju dokonanym na jego osobie - informuje Tomasz Żerański z KMP w Ostrołęce. - Zgłaszający oświadczył, że w jego wyniku stracił złoty sygnet, portfel z dokumentami, dowód rejestracyjny pojazdu wraz z polisą OC.

Według wstępnych czynności ustalono, że mężczyzna przebywał późnym wieczorem u swojej znajomej. Oprócz ich dwojga w mieszkaniu były jeszcze dwie kobiety i dwóch mężczyzn. Wszyscy wspólnie spożywali alkohol.

- Kiedy zgłaszający około godziny 1:00 w nocy postanowił wrócić do domu, któryś z mężczyzn uderzył go w tył głowy - relacjonuje Tomasz Żerański. - Po uderzeniu mężczyzna stracił na chwilę przytomność.

Gdy się ocknął, leżał już na brzuchu z wykręconymi rękami. Na jego plecach siedziała osoba, która zabrała mu z kieszeni spodni portfel oraz zdjęła mu sygnet z palca.

Po uwolnieniu mężczyzna szybko opuścił mieszkanie. Wartość skradzionych przedmiotów oszacował na kwotę ponad 2000 złotych.

- W wyniku podjętych czynności przez policjantów tego dnia zatrzymano dwie osoby. Odzyskano także skradzione przedmioty. Sygnet sprawcy zdążyli już sprzedać w jednym z lombardów na terenie naszego miasta- tłumaczy Tomasz Żerański. - Wczoraj [poniedziałek, 29 grudnia- przyp. red.) zatrzymano kolejne dwie osoby mogące mieć związek ze zdarzeniem.

Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z wydziału kryminalnego ostrołęckiej komendy policji.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB