Czwartek, 13 grudnia 2018. Imieniny Dalidy, Juliusza, Łucji

Ostrołęka: Trzeźwy holował pijanego

2014-12-30 15:54:27 (ost. akt: 2014-12-30 15:59:48)

Podziel się:

Policjanci z Ostrołęki zatrzymali do kontroli dwa holujące się pojazdy. Niestety siedzący za kierownicą pojazdu holowanego był pijany.

W poniedziałek, 29 grudnia o godzinie 3:15 w nocy policjanci ostrołęckiego wydziału ruchu drogowego zatrzymali dwa holujące się pojazdy.

Kierujący saabem holował na lince vw. W trakcie prowadzonej kontroli obydwaj kierujący zostali poddani badaniu trzeźwości.

U kierującego saabem alkomat wykazał 0,00 , natomiast kierujący vw 26-letni ostrołęczanin miał w swoim organizmie 1,5 promila alkoholu. Kierujący vw niebawem odpowie za swoje zachowanie przed sądem.

- Dopuszczalna prędkość pojazdu holującego w obszarze zabudowanym to zaledwie 30 km/h, a poza tym obszarem - 60 km/h. Jeśli chodzi o prawidłowe oznakowanie to pojazd, który jest uszkodzony musi posiadać z tyłu po lewej stronie trójkąt ostrzegawczy lub żółty "kogut". - przypomina Tomasz Żerański z KMP w Ostrołęce. - Najczęstszy błąd kierowców to włączenie świateł awaryjnych, które nie pozwalają na sygnalizowanie manewrów. Auto na holu musi mieć także włączone światła pozycyjne przy słabej widoczności.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB