środa, 12 grudnia 2018. Imieniny Ady, Aleksandra, Dagmary

Ostrołęka: Ukradli telefon, grozili nożem i kluczem do kół

2015-01-04 10:53:04 (ost. akt: 2015-01-04 10:56:26)

Autor zdjęcia: KMP w Ostrołęce

Podziel się:

Trzech mężczyzn grożąc nożem i metalowym kluczem. Dwóm małoletnim ukradli telefon komórkowy.

W pierwszym dniu nowego roku o godzinie 9:50 dyżurnego policji powiadomił mieszkaniec Ostrołęki o rozboju popełnionym na jego małoletnim synu. - Według zgłaszającego do zdarzenia doszło dwie godziny wcześniej na ul. Poznańskiej - mówi mł. asp. Tomasz Żerański z KMP Ostrołęka. - Po wyjściu ze sklepu, do jego 13-letniego syna i rok starszego kolegi podeszło trzech mężczyzn, i grożąc im nożem oraz metalowym kluczem, zażądali pieniędzy.

Gdy okazało się, że chłopcy ich nie mają, zażądali aby oddali im telefony komórkowe. W momencie gdy chłopiec wyjął z kieszeni telefon to, wtedy jeden z mężczyzn wyrwał mu go z ręki, po czym napastnicy uciekli. Na szczęście żaden z chłopców nie doznał obrażeń ciała. Zgłaszający wartość telefonu oszacował na kwotę 700 złotych.

Policjanci na miejscu zdarzenia byli już kilka minut od zgłoszenia, sprawdzano pobliskie rejony, a także teren miasta. Na miejscu przestępstwa wykonano oględziny oraz przesłuchano świadków. Oprócz tych czynności w tym samym momencie rozpoczęła się żmudna praca ostrołęckich funkcjonariuszy wydziału kryminalnego. Jej efektem jest zatrzymanie dzisiaj czterech mężczyzn.

Poza wspomnianymi trzema mężczyznami czwarta zatrzymana osoba miała znajdować się w pojeździe, którym cała czwórka uciekła. Dwóch z zatrzymanych mężczyzn to mieszkańcy powiatu łomżyńskiego w wieku 19 i 20 lat, natomiast pozostali 17 i 19-latkowie są mieszkańcami Ostrołęki. Policjanci odzyskali również telefon komórkowy, który mężczyźni zabrali chłopcu. Zabezpieczono także nóż oraz metalowy klucz do kół, którymi mężczyźni grozili małoletnim. Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z ostrołęckiego wydziału kryminalnego.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB