środa, 20 czerwca 2018. Imieniny Bogny, Rafaeli, Rafała

Ostrołęka: Pieniądze zbierać będą wychowankowie poprawczaka

2015-01-07 12:13:13 (ost. akt: 2015-01-07 21:36:37)
Wychowankowie Zakładu Poprawczego od lat aktywnie wspierali Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Wychowankowie Zakładu Poprawczego od lat aktywnie wspierali Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Autor zdjęcia: ZP w Laskowcu

Podziel się:

Mimo, że w Ostrołęce nie został zarejestrowany sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, to jednak znaleźli się chętni do uczestniczenia w tym wydarzeniu. Zbiórki na rzecz pomocy dzieciom i osobom starszym podjęli się wychowankowie Zakładu Poprawczego w Laskowcu.

W niedzielę, 11 stycznia, podczas XXIII finału WOŚP, pieniądze do puszek będzie można wrzucać w Galerii Bursztynowej w Ostrołęce w godz. 10-18. Przy specjalnie na tę okazję utworzonym stanowisku pracować będzie 6 podopiecznych zakładu i 3 wychowawców. Na miejscu będzie można kupić ozdoby wykonane własnoręcznie przez wychowanków, m.in. wyjątkowe aniołki.

- Chcieliśmy umożliwić ludziom uczestniczenie w tym wydarzeniu, a chłopcom dać możliwość pokazania się z dobrej strony. - nie ukrywa Andrzej Ziemak, wychowawca z Zakładu Poprawczego w Laskowcu, który będzie kwestował we współpracy ze sztabem w Ostrowi Mazowieckiej. - Od lat działamy na rzecz Orkiestry. Kiedyś organizowaliśmy koncerty w ZSZ nr 4 i pomagaliśmy zbierać pieniądze podczas finału WOŚP. Do poprawczaka przyjeżdżał również Jurek Owsiak z Pokojowym Patrolem, razem wysyłaliśmy puszki i plakaty do sztabów na całym świecie. W 2012 r., podczas XX finału WOŚP, dostaliśmy za tę współpracę medal od Orkiestry.

(mp)

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB