Czwartek, 21 czerwca 2018. Imieniny Alicji, Alojzego, Rudolfa

Łyse: Pięć szkół do likwidacji! GOKSiR połączony z biblioteką

2015-01-08 10:30:37 (ost. akt: 2015-01-08 10:41:32)

Autor zdjęcia: UG Łyse

Podziel się:

Po decyzjach z ostatniej sesji Rady Gminy Łyse, 30 grudnia, w gminie zostaną tylko trzy szkoły: w Łysych, Lipnikach i Zalasiu. Pięć pozostałych czeka likwidacja.

Nad tymi szkołami już od lat wisiały czarne chmury. Pod koniec poprzedniej kadencji poddawano pod głosowanie podobną uchwałę, jednak wyrok został jedynie odroczony. Tym razem rada wyraziła zgodę na zamknięcie placówek w Dębach, Łączkach, Szafrankach, Warmiaku i Wejdzie.

- Głównym powodem zamiaru likwidacji szkół jest rozbudowana sieć szkół podstawowych, jak również mała liczba dzieci uczęszczających do w/w szkół - czytamy w uzasadnieniu. - Proponowane zmiany są działaniami w zakresie racjonalizacji sieci szkół prowadzonych przez Gminę Łyse. Po dokonaniu procesu likwidacji szkół uczniowie będą mieli możliwość podjęcia nauki w Zespołach Szkół funkcjonujących na terenie Gminy Łyse, bądź w Szkołach Podstawowych prowadzonych przez stowarzyszenia, o ile rodzice wyrażą taką wolę.

Rajcy też wyrazili zamiar połączenia dwóch samorządowych instytucji kulturalnych w Gminne Centrum Kultury: Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Łysych oraz Biblioteki Publicznej w Łysych. - Połączenie ma na celu bardziej efektywne wykonywanie zadań, lepsze wykorzystanie potencjału zatrudnionych osób i zasobów materialnych, jak również zmniejszenie ponoszonych kosztów - tłumaczą urzędnicy. - W związku z połączeniem instytucji zostanie podniesiona jakość i oferta świadczonych usług.

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. sada #1691894 | 83.24.*.* 17 mar 2015 19:38

    Źle się chyba czujesz.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. mieszkaniec #1628527 | 188.146.*.* 8 sty 2015 11:05

    Ksepka na prezydenta

    ! - + odpowiedz na ten komentarz