środa, 20 czerwca 2018. Imieniny Bogny, Rafaeli, Rafała

Powiat: Muzycznie i wystrzałowo podczas finału WOŚP

2015-01-09 09:04:26 (ost. akt: 2015-01-09 09:27:15)
W Myszyńcu jak co roku będzie można wylicytować wielkoorkiestrowe gadżety, m.in. koszulkę WOŚP

W Myszyńcu jak co roku będzie można wylicytować wielkoorkiestrowe gadżety, m.in. koszulkę WOŚP

Autor zdjęcia: Archiwum KO

Podziel się:

Choć w tym roku Ostrołęka nie popisała się rezygnując z organizacji sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, dumni możemy być za to za powiat. W czterech miejscowościach przygotowano bogaty program, w którym nie zabraknie ciekawych pomysłów, koncertów a Światełko do Nieba zobaczymy w Kadzidle i Myszyńcu.

Godność Ostrołęki uratowali wychowankowie Zakładu Poprawczego w Laskowcu (gm. Rzekuń), którzy w niedzielę (11 stycznia) w godz. 10-18, podczas XXIII finału WOŚP, będą kwestować w Galerii Bursztynowej w Ostrołęce. Natomiast w powiecie ostrołęckim sztaby WOŚP zostały zarejestrowane w: Baranowie, Kadzidle, Myszyńcu i Zawadach – tam z pewnością nie zabraknie związanych z corocznym finałem atrakcji.

W Zawadach już zbierają
W gminie Baranowo zbiórka rozpoczęła się już 5 stycznia. W Zespole Szkół w Zawadach odbyła się licytacja gadżetów wielkoorkiestrowych i sprzedaż maskotek. Wśród osób, które zakupiły pluszaki, rozlosowano nagrody - słodycze, kalendarze, długopisy, kubki i pendrive. - 7 i 9 stycznia w naszej szkole to „Dzień Słodkości” - mówi Ewa Drężewska, organizator i szef sztabu. - Pierwszego dnia sprzedawane będą ciasta i babeczki upieczone przez uczniów, drugiego gofry. W niedzielę 22 wolontariuszy wyjdzie kwestować na ulicach Zawad i Brodowych Łąk. Dzień po finale w zawadzkiej szkole odbędzie się charytatywny mecz uczniów w nauczycielami, podczas którego rozegrają mecz piłki siatkowej i będą mieli do pokonania tor przeszkód.

Baranowo rusza od dziś

Natomiast dzisiaj (9 stycznia) w Zespole Szkół Gminnych w Baranowie odbędzie się impreza zamknięta dla uczniów, podczas której licytowane będą torty, naleśniki a także gadżety WOŚP i okolicznych darczyńców. - Młodzieży przybliżony zostanie problem geriatrii, czyli schorzeń wieku podeszłego – tłumaczy Grażyna Toryfter, szef baranowskiego sztabu. - Podczas finału na ulice Baranowa, Dłutówki oraz prawdopodobnie Bakuły i Ziomku wyjdzie 26 gimnazjalistów. W międzyczasie będą mogli posilić się ciepłą zupą i herbatą na szkolnej stołówce.

Kwesta w Kadzidle
W Kadzidle w zbiórkę włączy się 31 wolontariuszy. Kwestować będą 11 stycznia w Chudku, Czarni, Dylewie, Glebie, Jazgarce, Kadzidle, Siarczej Łące i Wachu. tradycyjnie na koniec dnia, o godz. 20 przed budynkiem Centrum Kultury Kurpiowskiej w Kadzidle będzie można zobaczyć „światełko do nieba”.

Myszyniec muzycznie,
Światełko po raz pierwszy

W Myszyńcu niedzielny (11 stycznia) finał WOŚP rozpocznie się w Regionalnym Centrum Kultury Kurpiowskiej w Myszyńcu o godz. 18 i potrwa do godz. 22. Na sali widowiskowej najpierw zaprezentują się zespoły dziecięce., o godz. 18:30 zagra Zespół Total Idiots Epidemy, 19:30 to licytacje m.in. koszulek i kalendarzy WOŚP, płyty Leszka Możdżera i Tymona Tymińskiego „Chopin Etiudy”, eko torby i plakatu miodobraniowego z podpisem Rudej z zespołu Red Lips. O godz. 19:45 zagra zespół Empty Box – zwycięzca I Przeglądu Zespołów Rockowych w Myszyńcu. O godz. 20 odbędzie się 5-minutowy pokaz fajerwerków, czyli "Światełko do nieba". Na godz. 21 zaplanowano podsumowanie zbiórki oraz licytacji, o godz. 21:10 zagra Danny de Rivera – zwycięzca Kurp Dj Festiwal w Myszyńcu. W całodniowej zbiórce weźmie udział 25 uczniów Zespołu Szkół w Wolkowych.

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Obywatel #1630135 | 88.199.*.* 9 sty 2015 21:30

    Czy wstęp na salę jest darmowy ?

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Czytelnik #1629717 | 88.156.*.* 9 sty 2015 15:02

    Ja jestem zadowolony z Ostrołęki i tego, że nie uczestniczy w tym wydarzeniu. Nie wiem jak można nadal wspierać Owsiaka. Ile powinien przeznaczyć na sprzęt, a ile rzeczywiście przeznaczył? 1/2? 1/3? Wspiera szpitale, kupuje sprzęt itd., ale od czego jest państwo? To chyba ono powinno dbać o takie rzeczy, a nie oddawać pole do popisu Owsiakowi. Z mojej strony nie dostanie już złotówki, dziękuję temu Panu.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz