Piątek, 20 kwietnia 2018. Imieniny Agnieszki, Amalii, Czecha

Ostrołęka: Wiemy ile zebrali wolontariusze podczas 23. finału WOŚP

2015-01-11 20:21:46 (ost. akt: 2015-01-11 20:32:22)
Wolontariusze spotkali się z pozytywną reakcją mieszkańców, którzy chętnie wspierali zbiórkę na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Wolontariusze spotkali się z pozytywną reakcją mieszkańców, którzy chętnie wspierali zbiórkę na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Autor zdjęcia: Martyna Pliszka

Podziel się:

Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nie zawiązał się w tym roku w Ostrołęce, zbiórkę na rzecz leczenia dzieci i opieki osób starszych postanowili jednak wesprzeć wychowankowie Zakładu Poprawczego w Laskowcu. We współpracy ze sztabem WOŚP w Ostrowi Mazowieckiej kwestowali w Galerii Bursztynowej. Przez 6 godzin udało im się zebrać 5857,14 zł.

Przy stanowisku utworzonym w centrum handlowym od godz. 10 do godz. 16 pracowało sześciu wychowanków poprawczaka. Towarzyszyli im wychowawcy, jeden z nich umilał nawet zbiórkę grą na gitarze i śpiewaniem kolęd. Tego dnia w Ostrołęce można było spotkać także wolontariuszy z Baranowa i Zbójnej.

- Mieszkańcy chętnie wrzucali pieniądze do puszek, spotkaliśmy się z bardzo miłą i sympatyczną reakcją z ich strony, cieszyli się, że mają możliwość wsparcia Orkiestry w Ostrołęce, mimo, że nie utworzył się tu sztab. – mówi Andrzej Ziemak, wychowawca Zakładu Poprawczego w Laskowcu. – Ludzie wręczali nam banknoty nawet o nominale 200 zł, wielokrotnie zdarzały się 50 zł. Pewien pan przyniósł słoik wypełniony drobniakami. Wszyscy reagowali bardzo pozytywnie.

Hojnym darczyńcom wręczano ozdoby wykonane przez wychowanków Zakładu Poprawczego w Laskowcu oraz osadzonych z Zakładu Karnego w Przytułach Starych. Ostatecznie do puszek trafiło 5857,14 zł, 3 eurocenty i srebrny łańcuszek. Zasilą one fundusze, które udało się zebrać ostrowskiemu sztabowi.
(mp)

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Ona #1631871 | 77.255.*.* 11 sty 2015 21:32

    Dziękujemy Panowie jesteście super.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz