Poniedziałek, 18 czerwca 2018. Imieniny Elżbiety, Marka, Pauli

Gmina Baranowo: Rekord WOŚP w Zawadach

2015-01-12 09:56:53 (ost. akt: 2015-01-12 10:35:15)

Autor zdjęcia: Ewa Drężewska

Podziel się:

W Zawadach (gm. Baranowo) padł rekord! Wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebrali łącznie 2 846,87 zł, czyli o 257,26 zł więcej niż w roku ubiegłym. Rekordu nie udało się pobić w Baranowie, ale efekt i tak jest zadowalający.

Nie tylko pogoda, ale przede wszystkim całodobowa przerwa w dostawie prądu w gminie Baranowo sprawiły, że na ulice siedziby gminy wyszło mniej mieszkańców a co za tym idzie, zebrano mniej pieniędzy podczas 23. finału WOŚP. Dla poprawy wyniku trzech wolontariuszy kwestowało też na ulicy Ostrołęki.

Zbiórka rozpoczęła się już kilka dni wcześniej, podczas licytacji na imprezie zamkniętej dla uczniów konto WOŚP zasiliła kwota 1,8 tys. zł, w dniu finału (11 stycznia) dzieci i młodzież zebrali 3 703,63 zł, co razem daje sumę 5 503,63 zł.

22 gimnazjalistów z klas II i III w Zawadach weszło w skład szkolnego sztabu, który działał już siódmy rok z rzędu. Wielkoorkiestrowe granie rozpoczęto z dużym wyprzedzeniem a o wszystkich szkolnych akcjach przeprowadzonych uzyskano wynik 2 388,39 zł. To najwyższa zebrana dotychczas w zawadzkim sztabie kwota.

Jeszcze dziś (12 stycznia) dołączą pieniążki od społeczności Szkoły Podstawowej w Jastrząbce, która po raz drugi pod przewodnictwem Anny Płoskiej zorganizowała sprzedaż słodyczy i babeczek na cele WOŚP. A to jeszcze nie koniec. - Przed nami też rozgrywki sportowe między nauczycielami a uczniami i druga tura licytacji gadżetów - mówi Ewa Drężewska, szef sztabu. - Bilet wstępu na te rozgrywki to symboliczna złotówka. Wszyscy obecni na sali wezmą udział w losowaniu szczęśliwego numerka - dodaje tłumacząc, że każda uzyskana podczas finału kwota wywołuje u niej pozytywne zaskoczenie. - Chcielibyśmy zrównać się z innymi sztabami, ale na taką niewielką szkołę to i tak wspaniały wynik - stwierdza z uśmiechem pani Ewa. - Najważniejsze są zawsze dobre słowo, chęci i pomoc, aby nasze plany mogły ujrzeć światło dzienne.

Już w listopadzie wysłany został wniosek z prośbą o utworzenie sztabu w Zawadach. Następnie każdy ochotnik z klas III i II gimnazjum wypełnił ankietę, którą przesłano drogą elektroniczną do fundacji. W międzyczasie uczniowie zbierali maskotki, które wystawiono potem na sprzedaż za określoną kwotę (każda wydana złotówka dawała jeden los - szansę na nagrodę w późniejszym losowaniu).

Samorząd Uczniowski przeprowadził także zbiórkę słodyczy (pochodzących z paczek otrzymanych 6 grudnia), które następnie sprzedawano na szkolnym korytarzu. Ogłoszono również konkurs zatytułowany „Naj…naj…ozdoba choinkowa”. Najlepsi zostali nagrodzeni przez organizatorów, czyli Alinę Paderewską i Leszka Tańskiego.

Przed świętami zorganizowano sprzedaż ozdób świątecznych. - Tuż po świętach postanowiliśmy zabawić się w cukierników i z ochotą stanęliśmy do pieczenia gofrów i naleśników, które następnie były sprzedawane w szkole - omawiają przygotowania do finału organizatorzy. - Samorząd Uczniowski zorganizował też „słodki dzień” z którego dochód przekazali na cele WOŚP. Akcje też przyniosły przyzwoity zysk, ale wymagały dużo pracy i zaangażowania.

5 stycznia dokonano losowania nagród spośród osób, które zakupiły przedmioty z loterii fantowej, jak również odbyła się pierwsza tura licytacji gadżetów, nadesłanych przez WOŚP. Cena wywoławcza każdego z nich wynosiła 5 zł.
Na wolontariuszy czekała w szkole gorąca zupa i herbata oraz pyszne ciasto.
aw

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB