środa, 12 grudnia 2018. Imieniny Ady, Aleksandra, Dagmary

Ostrołęka: Amatorzy cudzej własności zatrzymani

2015-01-16 10:27:21 (ost. akt: 2015-01-16 10:54:10)

Autor zdjęcia: Policja

Podziel się:

Funkcjonariusze z ostrołęckiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu zatrzymali czterech podejrzanych o kradzieże. Złodzieje sprzedawali swoje łupy m.in. do lombardów. Dzwonili także do osób, które okradli i żądali pieniędzy w zamian za odzyskanie skradzionego mienia. Większość przedmiotów udało się już odzyskać.

Podejrzani, w wieku 22-53 lata, mieli dokonać od początku roku szeregu kradzieży na terenie miasta.

3 stycznia doszło do kradzieży damskiej torebki wraz z dokumentami z mieszkania przy ul. Jaracza. Poszkodowana ostrołęczanka oszacowała wartość skradzionych przedmiotów na 650 złotych. Dwa dni później doszło do kolejnego przestępstwa. Do 45-letniego ostrołęczanina na ul. Sienkiewicza podszedł mężczyzna, tłumaczył, że musi wykonać "ważny telefon". Kiedy otrzymał telefon do ręki uciekł. Wartość skradzionego mienia to 650 złotych. 11 stycznia z otwartego mieszkania przy ul. Goworowskiej skradziono laptopa o wartości 1500 złotych, a z domu przy ul. Kasprzaka - telefon komórkowy o wartości 500 złotych.

Sprawą kradzieży zajmowali się policjanci z ostrołęckiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu. - Ustalono, że sprawcy oprócz kradzieży mają również na sumieniu sprzedaż skradzionych rzeczy do lombardów oraz innym osobom z terenu naszego powiatu. Amatorzy łatwego zarobku kontaktowali się także z właścicielami przedmiotów i żądali dodatkowych pieniędzy od prawowitych właścicieli za wykup skradzionych przedmiotów. Tak zrobili w przypadku telefonów komórkowych i laptopa. - mówi mł. asp. Tomasz Żerański z KMP Ostrołęka.

Mężczyźni podejrzani o te kradzieże zostali zatrzymani. Usłyszeli 11 zarzutów i teraz odpowiedzą za swoje postępowanie przed sądem.
(mp)

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB