Niedziela, 20 stycznia 2019. Imieniny Fabioli, Miły, Sebastiana

Ostrołęka: Wkrótce poznamy nową odsłonę rockowego bandu

2015-01-29 16:00:26 (ost. akt: 2015-01-29 16:25:04)
Niedługo usłyszymy efekty pracy studyjnej ostrołęczanina.

Niedługo usłyszymy efekty pracy studyjnej ostrołęczanina.

Autor zdjęcia: Angelika Plich

Podziel się:

ERGO - ostrołęcko-toruńska formacja działająca od 2009 roku – powraca na muzyczny rynek z nowym materiałem. Muzycy właśnie zakończyli nagrania do albumu pt. „Anabaza”. Za miesiąc premiera pierwszego singla.

Wokalistą grupy jest ostrołęczanin Piotr Grzyb, w skład ERGO wchodzą także: Anka Molenda (teksty), Łukasz Fijałkowski (gitara), Grzegorz Bojanowski (bas) i Waldemar Maruszak (perkusja). Zadebiutowali w 2011 r. albumem "Dawka dzienna".

- Na nowej płycie zmianie uległo brzmienie zespołu – jak przyznają muzycy. Trafiło na nią 10 autorskich kompozycji, w tym jedna instrumentalna. - Przede wszystkim rockowe riffy ustąpiły miejsca nieco bardziej rozbudowanej harmonii. Po pierwszej płycie, w której słowa i muzyka wyrażały raczej smutek, kładziemy akcent na walkę i pokonywanie. Stąd wzięła się „Anabaza”- spolszczenie oryginalnego tytułu pamiętnika wojennego napisanego przez Ksenofonta, który brzmiał "Anabasis", greckie anabaino znaczy "idę w górę". - wyjaśnia Piotr Grzyb. - Dokąd zmierzamy tą płytą? Wierzymy, że we właściwym kierunku. - podkreślają członkowie zespołu.

Materiał został nagrany pod czujnym uchem Marcina Lampkowskiego, jednego z najlepszych realizatorów w Polsce, współpracującym m.in. z grupą Kobranocka, Urszulą, a ostatnio z zespołem Moniki Brodki oraz grającą alternatywny pop formacją Sorry Boys. Na płycie nie zabraknie muzycznych gości. Pojawi się na niej Igor Nowicki – instrumenty klawiszowe (współpraca z Ireną Jarocką, Sławkiem Uniatowskim, czy Sławkiem Wierzcholskim) oraz Agnieszka Grajkowska-Wierzba - saksofon (Disparates).

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB