Poniedziałek, 16 lipca 2018. Imieniny Eustachego, Mariki, Mirelli

Myszyniec/Wykrot: Strona już działa, karczma zacznie w Niedzielę Palmową

2015-02-03 13:34:32 (ost. akt: 2015-02-03 14:26:26)
Tak wygląda Kurpiowska Kraina z lotu ptaka

Tak wygląda Kurpiowska Kraina z lotu ptaka

Autor zdjęcia: www.kurpiowskakraina.pl

Podziel się:

Pierwszym naszym tematem dotyczącym rozpoczęcia budowy Kurpiowskiej Krainy nad zalewem w Wykrocie (gm. Myszyniec) był pożar baraków 3,5 roku temu. Choć inwestycja jest już odebrana - także jej część w Myszyńcu, ostateczne prace i "kosmetyka" zostaną zakończone dopiero w tym roku. Ruszyła już strona internetowa, karczma z hotelem zacznie zarabiać w Niedzielę Palmową.

Za nami już pierwsze na tym obiekcie, sierpniowe Miodobranie Kurpiowskie 2014, które było oficjalnym otwarciem Kurpiowskiej Krainy. Z początkiem tego roku Zbigniew Karwowski, właściciel sieci Hoteli Zbyszko, stał się pełnoprawnym operatorem tego kompleksu. Zaczęła funkcjonować strona internetowa www.kurpiowskakraina.pl , w kilku miejscach przy głównych oraz mniejszych dojazdowych drogach stanęły tablice informacyjne o obiekcie a wiosnę ma jeszcze zostać posiana w kilku miejscach trawa. Niektórzy pytają czy coś już tam ruszyło, czy można wynająć pokoje, czy Kurpiowska Kraina przynosi dochody i czy nie lepiej było za te pieniądze stworzyć miejsc pracy dla okolicznych mieszkańców?

- Jakie Kurpiowska Kraina przynosi dochody to pytanie nie do nas, ale do operatora obiektu, ponieważ dla gminy ta inwestycja nie może generować ani złotówki dochodów - co wynika z warunków dotacji funduszy unijnych, jakie na to zadanie otrzymaliśmy - odpowiada Bogdan Glinka, burmistrz Myszyńca. - Jeśli chodzi o miejsca pracy, urząd nie jest od tego, by budować zakłady, lecz ma stwarzać do tego warunki a tą inwestycją właśnie to robimy.

Zbigniew Karwowski odpowiada, że dochodów na razie jeszcze nie ma, bo oferta zacznie obowiązywać od oficjalnego rozpoczęcia działalności i otwarcia karczmy, zaplanowanego na 29 marca w Niedzielę Palmową. Nie zapowiada hucznych obchodów, raczej chce skupić się na zorganizowaniu jakiś ciekawych imprez w ciągu roku. Planów na razie nie chce zdradzać.
aw

Komentarze (11) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. mjiu #1794083 | 213.238.*.* 13 sie 2015 16:51

  Dupa nie saksy icta w pisdu

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Sławek #1775708 | 5.174.*.* 14 lip 2015 15:15

  Dowiedziałem się przypadkowo że taka inwestycja i miejsce powstaje ,więc wybrałem się na wycieczkę by podziwiać ewentualnie skorzystać z ofert tego miejsca . Po dotarciu na miejsce zobaczyłem ładne regionalne zabudowy i zagospodarowany teren . I to na tyle ,Nic zupełnie się nie dzieje nie ma ludzi budynki pozamykane, tak jak bym trafił do miejsca gdzie nagle wszyscy i wszystko poumierało . Jest sezon letni i tego typu miejsce powinno przyciągać turystów,okoliczną ludność powinno tętnić życiem , Zwiedziłem cały obiekt , w niektórych miejscach już chodniki zarastają trawa widać już dewastację .Szkoda że tego typu miejsca i zamiast przyciągać za chwilę będą odstraszać .itd

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. a #1670547 | 78.48.*.* 20 lut 2015 10:54

  w baranowie lysych w ostrolece wszedzie sa zaklady pracy ale u nas nigdy nie bedzie bo glinka ma juz prace reszta moze zyc w nedzy

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. po prostu ja #1668056 | 178.183.*.* 17 lut 2015 09:45

   Zamiast tworzyć miejsca pracy wydają pieniądze na zbytek. Wczoraj byłam w Baranowie ....i pomyśleć że zakład mleczarski mógł być w Myszyńcu ale poprzednia władza miała w nosie bezrobotnych mieszkańców i nie chciała na terenie gminy żadnych zakładów, tam teraz ludzie mają pracę a u nas co?????? smutek utopić trzeba nad zalewem w Wykrocie dosłownie i w przenośni.Pozdrawiam władze Myszyńca ...obecne też bo nic nie robią w tym kierunku.

   ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

   1. ha,ha ha #1667157 | 83.6.*.* 16 lut 2015 11:41

    karczma zacznie działać, a w czwartek rolnicy szykują się na jazdę do Warszawy, coby podziękować za unijną kasę, a tu bagatelka ponad 2o mln na ławecki "boksy" piwne :)

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   Pokaż wszystkie komentarze (11)