środa, 12 grudnia 2018. Imieniny Ady, Aleksandra, Dagmary

Ostrołęka/Powiat: Kolejny raz powiedzą "stop" piratom drogowym

2015-02-13 15:20:04 (ost. akt: 2015-02-13 15:26:47)

Autor zdjęcia: KMP Ostrołęka

Podziel się:

Od piątku, 13 lutego od godz. 15 do niedzieli, 21 lutego do godz. 21 kierowcy mogą spodziewać się wzmożonych kontroli drogowych. Ruszyła bowiem kolejna edycja policyjnej akcji "Pirat Stop". Jej celem jest zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych.

Podczas prowadzonych działań policjanci będą wykorzystywali m.in. videorejestratory, laserowe mierniki prędkości, urządzenia alcoblow, a także narkotesty.

- Intencją tych działań zwiększenie świadomości kierujących, że wypadek tak naprawdę może dotyczyć każdego z nas i, że jedynie przestrzeganie przepisów ruchu drogowego jest gwarancją bezpieczeństwa na drodze - tłumaczy Tomasz Żerański z KMP w Ostrołęce.

W trakcie działań policjanci będą reagować na wszelkie wykroczenia w ruchu drogowym, a w szczególności na: przekroczenia dopuszczalnej prędkości, nieustąpienie pierwszeństwa pieszym znajdującym się na przejściu, wyprzedzanie na przejściach dla pieszych lub bezpośrednio przed nimi, niedostosowaniu się do znaków lub sygnałów drogowych oraz wyprzedzanie na skrzyżowaniu.

Mundurowi będą także eliminować z ruchu nietrzeźwych kierujących. - Pamiętajmy, że pośpiech, jest zawsze ,,złym doradcą”, szczególnie jeżeli mówimy o zachowaniu na drodze- przypomina Tomasz Żerański.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB