środa, 20 czerwca 2018. Imieniny Bogny, Rafaeli, Rafała

Lelis: Zmiany w budżecie

2015-03-06 08:20:20 (ost. akt: 2015-03-06 08:44:04)
Radni wyrazili zgodę na wsparcie finansowe powiatu.

Radni wyrazili zgodę na wsparcie finansowe powiatu.

Autor zdjęcia: Adam Wnęta

Podziel się:

Radni gminy Lelis 27 lutego obradowali nad sprawami związanymi głównie z inwestycjami i drogownictwem. Dokonano zmian w budżecie i wsparcia finansowego dla Starostwa Ostrołęckiego na przebudowę dróg.

Zmiany w budżecie dotyczyły głównie inwestycji,zarówno realizowanych samodzielnie przez gminę jak i we współpracy z powiatem. Kwotą 2 mln 360 tys. zł dofinansowanie dostanie przebudowa dróg powiatowych nr 2537W Łodziska - Lelis - Gąski – granica powiatu oraz nr 2526W Nowe Dylewo - Gibałka – Lelis.Starostwo otrzymało też 10 tys. zł pomocy na poprawę odwodnienia drogi powiatowej nr 2536W od drogi krajowej nr 53 - Chudek – Baranowo w msc. Obierwia.

Gmina z powiatu otrzymała zaś 25 tys.zł na rozbudowę dróg gminnych nr 250619W i 250616W zlokalizowanych pomiędzy drogami powiatowymi Ostrołęka – Łęg – Kurpiewskie, Golanka – Grale – Kurpiewskie – Szkwa i Nasiadki – Szafarczyska. Wśród wydatków znalazło się też 12,5 tys. zł na stypendia dla uczniów, 25 tys. zł na aktualizację dokumentacji projektowo-kosztorysowej odnośnie instalacji kolektorów słonecznych na terenie gminy, 27 tys. zł na realizację zadań wymagających specjalnej organizacji nauki i metod pracy dla dzieci w przedszkolach, oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych i innych formach nauczania przedszkolnego a także 243,5 tys.zł na specjalny tryb nauczania w podstawówkach, gimnazjach, liceach ogólnokształcących oraz profilowanych oraz szkołach zawodowych i artystycznych.

Po zmianach budżet gminy na ten rok wygląda następująco: dochody wynoszą prawie 28,5 mln zł, wydatki zaś ponad 36,9 mln zł. Deficyt wynosi prawie 8,5 mln zł a sfinansowany zostanie przychodami pochodzącymi z nadwyżki budżetowej z lat ubiegłych.

Podczas sesji zawarto też porozumienie międzygminne pomiędzy miastem Ostrołęka a gminą
Lelis w zakresie zbiorowego zaopatrzenia w wodę. Ustalono też, że placówki handlu detalicznego, zakłady gastronomiczne i zakłady usługowe dla ludności na terenie gminy mogą być czynne przez całą dobę we wszystkie dni tygodnia.
(aw)

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB