Czwartek, 15 listopada 2018. Imieniny Amielii, Idalii, Leopolda

Ostrołęka: Uczniowie na jeden dzień poszli do pracy

2015-03-25 12:53:11 (ost. akt: 2015-03-25 14:25:05)
Uczniowie wiedzę czerpali od doświadczonych pracowników "skarbówki".

Uczniowie wiedzę czerpali od doświadczonych pracowników "skarbówki".

Autor zdjęcia: Martyna Pliszka

Podziel się:

Ogólnopolska XII edycja Dnia Przedsiębiorczości była okazją do zapoznania uczniów szkół ponadgimnazjalnych ze specyfiką pracy w różnych środowiskach. Udając się 25 marca do pracy, zamiast do szkoły, młodzi ludzie mieli szansę sprawdzić swoje umiejętności w wybranym zawodzie, co może ułatwić im wybór dalszej drogi kształcenia i kariery.

Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych nr 4 w Ostrołęce tego dnia odbywali kilkugodzinne praktyki w Urzędzie Skarbowym, Urzędzie Statystycznym oraz w jednym z banków. Ośmioro z nich trafiło pod opiekę pracowników ostrołęckiej "skarbówki". Mieli niepowtarzalną okazję aby bliżej przyjrzeć się pracy urzędników. - Byłam ciekawa jak się tutaj pracuje i przyznam, że mi się podoba – powiedziała Lidia Grabowska, ucząca się w ZSZ Nr 4 na profilu technik handlowiec.

- Przekazujemy ogólną wiedzę na temat działania systemu podatkowego, tego jak wyliczyć podatek, jak wypełnić zeznanie i uczniowie radzą sobie doskonale. Myślę, że po takiej lekcji byliby w stanie wypełnić zeznanie podatkowe sami - przyznała Iwona Żebrowska, komisarz skarbowy. Uczniowie poznali funkcjonowanie urzędu "od środka", na poszczególnych stanowiskach. - To urozmaicenie zajęć, na których przyswajamy głównie teorię. Uczyliśmy się m.in. jak wypełniać PITy, bo to na pewno nam się przyda. Takich rzeczy lepiej nauczyć się zawczasu, żeby nie mieć zaległości, a przez to problemów. Niewiedza czasami dużo kosztuje – podkreślił Michał Zięba, uczeń klasy I na profilu technik handlowiec, który przyszłość wiąże z zawodem sprzedawcy.

- Dzień Przedsiębiorczości jest okazją do zweryfikowania wiedzy zdobytej w szkole z tą praktyczną, pozwala na sprawdzenie się w pracy podczas jednodniowej praktyki, którą uczniowie wpisują do swojego dzienniczka. Taki wpis mogą wykorzystać później w CV – zaznacza Małgorzata Święcicka, szkolny koordynator Dnia Przedsiębiorczości.
(mp)Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB