Wtorek, 16 października 2018. Imieniny Ambrożego, Florentyny, Gawła

Zaorze: Zamienił się miejscami z pasażerem

2015-04-11 10:04:05 (ost. akt: 2015-04-11 10:22:37)

Autor zdjęcia: Archiwum KO

Podziel się:

Kierujący fiatem po zobaczeniu patrolu policji, nagle postanowił zamienić się miejscami z pasażerką. Po przeprowadzonym badaniu trzeźwości ustalono przyczynę takiej decyzji.

Policjanci z Czerwina w trakcie pełnionej służby w miejscowości Zaorze (gm. Czerwin) zauważyli, jak samochód marki fiat na ich widok zatrzymał się, a kierujący nim mężczyzna przesiadł się na fotel pasażera. Za kierownicę wsiadła kobieta.

- Policjanci podjechali do pojazdu i postanowili ustalić przyczynę ,,przesiadki”. A ta została ustalona już po otwarciu drzwi pojazdu. Od mężczyzny bowiem było czuć alkohol - wyjaśnia mł. asp. Tomasz Żerański z KMP Ostrołęka.

Wynik badania trzeźwości wykazał u 44-letniego mieszkańca gminy Czerwin 0,8 promila alkoholu w organizmie. Pasażerka pojazdu, 31-letnia mieszkanka powiatu ostrowskiego, była trzeźwa i posiadała prawo jazdy.

To jednak nie wszystko, sprawdzenie mężczyzny w policyjnej bazie danych wykazało, że w ogóle nie powinien wsiadać za kierownicę, ponieważ nie posiada prawa jazdy.

Dalsze czynności w tej sprawie prowadzą policjanci z posterunku policji w Czerwinie.


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB