Poniedziałek, 21 stycznia 2019. Imieniny Agnieszki, Jarosława, Nory

Ostrołęka: Pełne inspiracji Dni Biznesu w "Czwórce"

2015-04-16 09:51:02 (ost. akt: 2015-04-16 10:59:59)
- Nikt nie rodzi się przedsiębiorcą, ale każdy może nim zostać - przekonywał dr Ireneusz Żuchowski.

- Nikt nie rodzi się przedsiębiorcą, ale każdy może nim zostać - przekonywał dr Ireneusz Żuchowski.

Autor zdjęcia: Martyna Pliszka

Podziel się:

Uczniowie Zespołu Szkół Nr 4 podczas Dni Biznesu, zorganizowanych 14 i 15 kwietnia, mogli poszerzyć wiedzę zdobytą w szkole i zasięgnąć porady fachowców, np. w kwestii przedsiębiorczości. Każdą godzinę lekcyjną wypełniały wykłady pełne dobrych wskazówek, które młodym ludziom mają ułatwić ważne życiowe wybory i wskazać ścieżkę kariery zawodowej.

W szkole odbył się szereg spotkań, m.in. z pracownikami Urzędu Statystycznego, Punktu Informacji Europejskiej, Wojskowej Komendy Uzupełnień, czy Ochotniczego Hufca Pracy. Kosmetyczka podpowiedziała jak wpływać na postrzeganie wizerunku, adwokat wskazywał jak poruszać się po ścieżkach prawa. Dla uczniów ostatnich klas, stających na drodze wyboru swojej dalszej kariery przygotowano spotkania z pracownikami Urzędu Pracy. Rektor Wyższej Szkoły Ekonomiczno-Społecznej w Ostrołęce przekonywał uczniów, że dobry pomysł na biznes może być pomysłem na całe życie. - Dzisiejszy rynek pracy jest trudny. Albo znajdziemy pracę albo sami będziemy musieli ją sobie zorganizować. Rynek będzie wymagał innowacyjnych rozwiązań aby móc się z biznesu utrzymać, ja chcę pokazać jak ten biznes kreować, a to nie jest proste – mówił dr Ireneusz Żuchowski. - Nikt nie rodzi się przedsiębiorcą, ale każdy może nim zostać. Najważniejszy jest pomysł, który może być warty sporo pieniędzy. 95 proc. zakładanych biznesów to kopia tego co już jest. Nowym przedsiębiorcom wydaje się po prostu, że będą to robić lepiej i niektórym się udaje. Gościem specjalnym Dni Biznesu był poseł Bartłomiej Bodio, który przybliżył uczniom założenia polityki klastralnej.

- Z naszego doświadczenia widać, że młodzież bardzo chętnie bierze udział w podobnych inicjatywach, wybierają zajęcia, które ich najbardziej interesują. Wiemy, że jest to uczniom potrzebne i będziemy podobne spotkania kontynuować. Zdajemy sobie sprawę z tego, że inaczej przyswaja się pewne fakty na szkolnych zajęciach, a inaczej zdobywa cenną wiedzę w praktyce, dlatego np. uczymy u samych pracodawców, pokazując perspektywy po ukończeniu szkoły – zaznaczyła dyrektor placówki Anna Przygoda Majewska. W Dniach Biznesu brali udział także gimnazjaliści, którzy mogli zapoznać się przy okazji z funkcjonowaniem ZSZ Nr 4.
(mp)

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB