Czwartek, 21 czerwca 2018. Imieniny Alicji, Alojzego, Rudolfa

Myszyniec: Uśmiechnięte twarze w ostatnim dniu maratonu

2015-04-23 11:39:20 (ost. akt: 2015-04-23 16:34:00)

Autor zdjęcia: Adam Wnęta

Podziel się:

Już dziś (23 kwietnia) 360 tysięcy gimnazjalistów w całej Polsce będzie mogło odetchnąć z ulgą. Przed nimi ostatni dzień trzydniowego egzaminacyjnego maratonu. Uczniowie ostatnich klas, sprawdzianach wiedzy z języka polskiego, wiedzy o społeczeństwie oraz wiedzy matematyczno-przyrodniczej, pochylą się nad językami obcymi.

Do ostatniego egzaminu zasiadło też blisko stu gimnazjalistów z pięciu klas Zespołu Szkół im. Kazimierza Stefanowicza w Myszyńcu. Przed nimi języki obce - angielski, ‎francuski, hiszpański, niemiecki, rosyjski, włoski. Równo o godz. 9 zaczęli pisać egzamin z wybranego przez poszczególnych uczniów języka na poziomie podstawowym. Na rozwiązanie bloku zadań było 60 minut. O godz. 11 zaczęli pisać egzamin na rozszerzonym poziomie. Na twarzach uczniów widać było stres, który łączył się z radością zakończenia egzaminacyjnego maratonu.

Gdy emocje już opadły, nie brakowało optymistów jak i sceptyków. - Angielski wydawał się być łatwy, ale obawiam się wyników, bo na najłatwiejszych zadaniach pewnie się wyłożyłam - przesądza z góry Klaudia Rolka z klasy III b. - Na pewno spodziewaliśmy się trudniejszych zadań. Tłumaczeń zdań w drugiej części, ale tego na całe szczęście nie było. Wypowiedź pisemna również nie należała do najgorszych.
aw

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB